Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Медовий, Яблучний і Горіховий Спаси: коли відзначають ці свята

Медовий, Яблучний і Горіховий Спаси: коли відзначають ці свята

Медовий, Яблучний і Горіховий Спаси: коли відзначають ці свята

У серпні традиційно відзначаються три Спаси – Медовий, Яблучний і Горіховий. Це церковні свята, які були названі на честь Спасителя Ісуса Христа. У ці дні заведено дякувати Богові за отримані дари природи і зібраний урожай.

ВІДЕО ДНЯ

Коли Медовий Спас 2020 року?

Медовий Спас, або Перший Спас, Маковія, традиційно відзначається 14 серпня. У 2020 році це п’ятниця. Цього дня православні вшановують пам’ять трьох святинь: Животворящого Хреста Господнього, образу Спасителя та ікони Володимирської Божої Матері.

Читайте також:
Медовий Спас або Маковія: традиції і прикмети
Реклама

Це також перший день Успенського посту. У народі свято отримало назву "Медовий", бо вважалося, що з цього дня бджоли більше не несуть меду. На Маковія бджолярі діставали з вуликів перші медові стільники і святили їх у церкві. Раніше вважалося, що зібраний в цей час мед є цілющим. У народі заведено пригощати одне одного медом, пекти медові коржики і пряники.

Коли Яблучний Спас 2020 року?

Яблучний Спас, або Другий Спас, який завжди відзначається 19 серпня, 2020 року припадає на середу. Цього дня церква святкує Преображення Ісуса Христа, коли Він явився в Божественній величі і славі трьом найближчим учням під час їхньої молитви.

Реклама

Починаються проводи літа. На Яблучний Спас люди здавна святили яблука та інші фрукти, які до цього часу не можна було їсти. У свято заведено пригощати одне одного свіжими яблуками та різноманітними стравами з цього запашного фрукта.

Читайте також:
Яблучний Спас: що можна і чого не можна робити в цей день

Коли Горіховий Спас 2020 року?

Третій Спас, або Горіховий Спас, Хлібний Спас, відзначається 29 серпня і цього року припадає на суботу. Цього дня церква згадує перенесення Нерукотворного образу Спасителя.

Реклама

Хлібним і Горіховим Спасом свято в народі прозвали тому, що цього дня дозрівала ліщина, також пекли хліб із зерна нового врожаю, який освячували ув храмі і з’їдали всією сім’єю.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно