Коли будуть міняти старі паперові паспорти на ID-картки

Життя  18 серпня 2020 року, 12:44 1302

В Україні незабаром всі громадяни повинні будуть поміняти паспорти старого зразка на нові пластикові документи. Кабінет міністрів України подає до Верховної Ради законопроєкт про скасування паперових паспортів громадянина України і заміни їх на пластикові.

Як зазначено в законопроєкті "Про паспорт громадянина України у формі книжечки", вимагати від громадян терміново здати паперові паспорти не будуть, проте будуть встановлені нові терміни видачі для тих, що вже видані і деяким категоріям громадян потрібно буде обмінювати паспорти на пластикові обов’язково.

Loading...

Читайте також:  Паспорт у формі книжечки замінять на пластикові картки

Вклеювати фото в паспорт більше українці не будуть. Кабмін хоче, щоб у всіх були пластикові ID-карти. Позбавляти паперових книжок будуть поступово: в 25 і 45 років. Це затвердять законом. Якщо його приймуть, то всі паперові паспорти у формі книжечки будуть мати термін дії. Коли він закінчиться, треба буде оформити пластик.

Зараз ID-карта коштує на заміну паспорта зразка 1994 року 745 гривень. За терміновість доведеться заплатити ще 113 гривень.

Нові паспорти доведеться робити всім, кому виповнилося 25 і 45 років.

Далі нова ID-карта оновлюється кожні десять років. Безстроковими паперові паспорти будуть тільки у тих, хто встиг вклеїти фото в 45 років ще до прийняття нового закону.

Джерело: РБК Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0