Помер видатний українець

Життя  20 серпня 2020 року, 08:53 1205

У віці 101 року помер український інженер і науковець Борис Патон. 

В Україні знайдеться не так багато людей, яким ставили пам’ятники ще за життя, і серед них - академік і багатолітній керівник Національної академії наук Борис Патон.

Як учений, він здобув світову славу у сфері електрозварювання, металургії і технології металів.

Loading...

Читайте також:  У Мукачеві проводять операції з електрозварювання м’яких тканин

"Ми розвинули і застосували зварювання передусім на землі, потім - під землею, у водних просторах і поза Землею", - розповідав він про досягнення очолюваного ним Інституту електрозварювання, що носить ім’я його батька Євгена Патона.

З іменем Патона-молодшого пов’язані такі технології, як зварювання під флюсом, електрошлакове зварювання, зварювання у космосі, а також відносно новий винахід - електрозварювання м’яких тканин. Останній хірургічний метод, щоправда, майже не відомий за межами України й Росії. Загалом у його списку - понад 700 винаходів, більшість з яких мають міжнародні патенти.

Борис Патон запам’ятається також як незмінний керівник НАН України, який пережив п’ятьох радянських і шістьох українських лідерів. Понад півстоліття очолював найповажнішу наукову установу країни, яка в 2018 році відзначила сторіччя від дня заснування.

Щоправда, в останні роки життя Патона дедалі гучніше лунали заклики поступитися місцем молодшому поколінню.

Він також став першим, хто отримав звання Героя України.

Джерело: BBC
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0