Із вересня Словаччина вводить жорсткі карантинні заходи

Життя  29 серпня 2020 року, 19:04 13062

Консиліум епідеміологів прийняв рішення про введення нових обмежень, пов’язаних з епідемією COVID-19, повідомляє cas.sk. Нижче коротко описуємо нові заходи, схвалені словацькими експертами.

У «червоний» список будуть внесені Хорватія, Іспанія, Франція, Нідерланди, Бельгія та Мальта. Фахівці також не рекомендують їздити в Грецію.

При перетині кордону Словаччини та України громадянам необхідно буде заповнити формуляр e-hranica. Впускати в країну будуть тільки після його перевірки.

Відпочиваючим необхідно повернутися з нових «червоних» країн в Словаччину до 1 вересня. Після цього карантин стане обов’язковим. Його тривалість складе 10 днів. Здати тест можна буде не раніше, ніж на 5 день.

Loading...

Читайте також:  Угорщина закриває кордони для іноземців через другу хвилю COVID-19

Експерти очікують, що наплив людей, які повертаються з «червоних» країн Євросоюзу буде занадто великий для проведення потрібної кількості тестів. Якщо після проходження 10-денного карантину не проявиться жоден симптомів коронавируса, людина, яка приїхала з такої країни ЄС, зможе припинити самоізоляцію. Це правило не відноситься до тих, хто приїжджає з «небезпечних країн» за межами Союзу. Для них тестування залишиться обов’язковим, пройти тест можна буде не раніше, ніж на 5 день після приїзду, а закінчити ізоляцію – лише після отримання негативного результату.

З 1 вересня роботодавці будуть зобов’язані контролювати співробітників, які прибувають з країни з підвищеним ризиком зараження коронавирусною інфекцією. Керівництво повинно буде переконатися, що співробітник пройшов карантин. Після прибуття з-за меж Європейського Союзу у працівників будуть вимагати пред’явлення негативного тесту на коронавірус.

Читайте також:  Україна закриє кордон для іноземців до кінця вересня

Розширено список небезпечних регіонів в європейських країнах. Сюди потрапили Прага і край Височина (Чехія); Відень, Тіроль і Верхня Австрія (Австрійська Республіка); Поморське, Малопольське, Сілезьке воєводство (Польща); Тейсайд, Північно-Західна Англія (Англія); Мід-Іст, Мир-Вест (Ірландія); Іда-Вірумаа (Естонія); Центральна Ютландія (Данія).

З 1 вересня не рекомендується проведення масових заходів, вводиться заборона масових заходів на відкритому повітрі за участю більше 1000 чоловік (включаючи спортивні заходи); вводиться заборона масових заходів у закритих приміщеннях з кількістю учасників понад 500 осіб (носіння індивідуальних засобів захисту органів дихання обов’язково); вводиться обмеження кількості відвідувачів аквапарків (максимум 1000 відвідувачів).

У магазини, офіси, інші приміщення пускатимуть тільки в масках. Маски необхідно буде носити на всіх масових заходах (навіть на відкритому повітрі); носіння масок в школі буде обов’язковим (для школярів першої освітньої щаблі – рекомендованим). Також планується створення центрів масового тестування: перший з’явиться в Братиславі, потім – в Трнаві, Тренчині і Банській-Бистриці.

Джерело: SVKNews
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0