В Ужгороді встановили першу сонячну лавку, на якій можна зарядити телефон

Життя  3 вересня 2020 року, 14:08 2129 ФОТО

Сонячна панель, розміщена на лавиці, акумулюватиме сонячну енергію для заряду мобільних пристроїв. Ідею втілює ГО "Зелений Варош" (Зелений Варош). Проєкт "Сонячна лавка – приклад ефектів альтернативної енергії" виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту ГО "Смарт Поінт Ужгород" "Акселератор важливих ідей".

Ініціаторки проєкту Ірина Міллер та Анна Сабадош розповіли про етапи втілення екоідеї з лавицею-новинкою, зазначили, що такий досвід уже є у кількох українських містах, тож і для сонячного Закарпаття є особливо актуальними, попросили містян берегти сонячну лавку.

Читайте також:  В Ужгороді невідомі повісили на дерево лавицю

Керівниця проєкту "Акселератор важливих ідей" Тетяна Смріга зазначила, що ця ініціатива реалізовується однією з перших серед переможців згаданого проєкту, додала, що зараз питання екології має турбувати кожного. Вартість однієї такої лавиці становить 20 тис. грн. Над проєктом працювали близько двох місяців, однак через карантин презентацію довелося трохи відтермінувати.

Сонячна лавка в Ужгороді на набережній Незалежності

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв привітав організаторок з успішним втіленням чергової екологічної ініціативи, додав, що в майбутньому було б добре встановити більше таких лавиць по місту, зокрема на площі Шандора Петефі, в Боздоському парку тощо. Позитивний задум відзначили заступник міського голови Василь Гомонай, головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський.

Також на презентації підбили підсумки-плюси проєкту:

  • Сонячна енергія. Лавка на 100% працює на сонці без сторонніх джерел;
  • Дротова зарядка. Дротова зарядка портативних пристроїв через USB;
  • Екологія. Споживання викопного палива, а відповідно й викидів CO2;
  • Надійність. Термін експлуатації основних компонентів – понад 10 років, можна заряджати одразу 4 пристрої.

В Ужгороді встановили першу сонячну лавку, на якій можна зарядити телефон

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0