Нове загострення між Україною й Угорщиною: топ-урядовця не впустили на Закарпаття

Життя  4 вересня 2020 року, 20:32 3558

Україна заборонила в’їзд на Закарпаття державному секретарю Угорщини з питань національної політики Арпаду Потапі,що хотів взяти участь у відкриття відремонтованої школи. Цю інформацію, поширену угорськими медіа, підтвердили також у МЗС України.

Арпад Потапі планував відвідати церемонію відкриття школи №10 в Ужгороді, що відбулася 3 вересня. Реконструкція навчального закладу відбулася за фінансування угорського уряду, однак його приїзд був заблокований через нещодавнє рішення Києва про заборону в’їзду іноземців.

Україна могла зробити виняток для урядової делегації з Будапешта із Потапі на чолі, але відмовилася це робити, заявив угорський консул Ласло Куті.

Loading...

Читайте також:  Угорщина закриває кордони для іноземців через другу хвилю COVID-19

"Ми чекали на гостей з Угорщини на цю подію, але на жаль, у кількох сотніх кілометрів звідси (у Києві – ЄП) хтось вирішив, що приїзд угорської урядової делегації є найбільшою загрозою епідеміологічній ситуації. Через це делегація не прибула до Ужгорода", – розповів дипломат на церемонії, якого цитує сайт угорської меншини Karpatalja.

Ця заява спричинила резонанс в угорських медіа – у п’ятницю історію опублікувала більшість видань країни. Надвечір на дані повідомлення відреагував також МЗС України, заявивши, що "із подивом" сприйняв слова консула. Втім, офіційна заява МЗС лише підтвердила ключові тези з угорського повідомлення.

"Неможливість в’їзду пов’язана з введеними Урядом України обмеженнями на в’їзд іноземців у контексті протидії пандемії коронавірусу, що добре відомо угорській стороні і не носить політичного характеру", – заявило зовнішньополітичне відомство. В МЗС водночас вважають, що ця ситуація свідчить про загострення конфліктної риторики від представників офіційного Будапешта.

"Така риторика дипломата свідчить про неповагу до законів країни перебування і свідомо вводить в оману громадськість, не сприяючи нормалізації українсько-угорських відносин", – зазначили в МЗС.

Зауважимо, що Угорщина має найменшу кількість заражень відносно до населення серед усіх держав континентальної Європи – цей показник, за даними МОЗ, уп’ятеро менший за український.

Джерело: ЄП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 2
Іван 06.09.2020, 19:21
Болвани наші керівники, половини з яких має не у владі бути а приймати пігулки, наприклад малюська. Особа має дипломатичний імунітет, я б на місці угорців жодного нашого дипломата не пропустив
Йцукен 05.09.2020, 08:54
Вот мадяри боовани, самі запрети навводили а коли не впустити когось з них та суєта... а тот лопух де ми го який меценат най іде бігати