Різдво Пресвятої Богородиці: прикмети та заборони дня

Життя  20 вересня 2020 року, 19:30 3915

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії – велике християнське свято. У православ’ї воно належить до числа дванадесятих, тобто є одним із дванадцяти найважливіших після Великодня свят.

Loading...

Читайте також:  У Горянській ротонді відбулася святкова Літургія до Дня Ужгорода

Коли святкуємо Різдво Богородиці у 2020 році

 Різдво Пресвятої Богородиці має сталу дату, тобто кожного року його святкують в один і той же день, а саме – 21 вересня. Цікаво, що воно відкриває низку релігійних свят року, адже церковне новоліття настає не 1 січня, а у вересні. Це свято також ще називають Другою Пречистою, Осенинами (за народним календарем цього дня настає осінь) та Оспожинками (адже селяни зазвичай відзначають свято врожаю).

Різдво Пресвятої Богородиці: історія свята

Народження і земне життя Матері Божої не описується в жодному із чотирьох Євангелій. Дізнатися про нього можна з апокрифічного Євангелія Іакова II століття. Згідно із ним, Різдво Богородиці, тобто народження, відбулося у невеликому галілейському місті Назареті у сім’ї благочестивого уже немолодого подружжя Іоакима і Анни. Як розповідається, Іоаким і Анна молили Господа про дарування їм такої бажаної дитини. Одного разу їм явився ангел і сповістив, що їхні молитви почуті й невдовзі на світ з’явиться дитина, а про їхнє потомство будуть говорити в усьому світі. Праведники дали обітницю присвятити свою дитину Богові. І, щойно дівчинці виповнилося 3 роки, її ввели в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.

Loading...

Читайте також:  Михайлове чудо 2020: традиції і прикмети свята

Як прийнято святкувати Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. Християни йдуть до храмів, де відбуваються урочисті богослужіння. У молитвах вони звертаються до Богородиці й просять у неї захисту і благословення. Друга Пречиста також традиційно вважається і жіночим святом. Жiнки, у яких немає дiтей, накривають святковий стіл i запрошують бiдних – "щоб молилася Богородиця за їхніх дiтей". Вважається, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей у цей день мають особливу силу. Також з цього дня вже можна було засилати сватів до дівчат. "Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста", - йдеться в прислів’ї.

Чого не можна робити 21 вересня

Особливих церковних заборон на цей день немає, але за традицією прийнято все ж дотримуватися певних обмежень. У свято Різдва Пресвятої Богородиці не можна сваритися, бажати зла іншій людині або думати про когось погано. Помисли цього дня повинні бути чисті. Заборонено також відмовляти у проханні про допомогу. Цього дня заборонено зловживати алкоголем і влаштовувати пишні святкування. На Другу Пречисту також не рекомендовано займатися важкою фізичною працею – роботу по дому, в саду та на городі варто відкласти на потім.

Прикмети та прислів’я на Другу Пречисту

  • Якщо на Різдво Богородиці погода буде сонячною, то осінь буде тепла і ясна, без рясних дощів.
  • Якщо небо буде похмурим у цей день – то осінні холоди прийдуть із дощами.
  • Якщо дівчина вмиється до сходу сонця – її обов’язково просватають у цьому році.
  • День видався ясним – такою буде погода до кінця жовтня.
  • Вранці на Різдво Пресвятої Богородиці туман – до дощів.
  • Якщо туман розвіється несподівано швидко – погода буде мінливою.
  • Вранці йде дощ, то буде лити він ще 40 днів, а зима видасться холодною.
  • Якщо яскраве сонце вранці швидко висушує росу на траві – не варто чекати багато снігу взимку.
Джерело: УНІАН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0