Осіннє рівнодення 2020: прикмети та заборони

Життя  22 вересня 2020 року, 14:10 3279

Щороку у вересні відбувається знакова астрономічна подія, яку прийнято вважати початком справжньої осені. Йдеться про осіннє рівнодення.

Осіннє рівнодення 2020: коли настає

Дата осіннього рівнодення не є усталеною і варіюється щороку в межах 20-23 вересня. Так, цього року воно припадає на сьогодні, 22 вересня. Настає осіннє рівнодення о 16 годині 31 хвилині за київським часом.

Осіннє рівнодення – що це за явище

Сама назва підказує значення цього явища. Рівнодення – це період, коли день за своєю тривалістю зрівнюється з ніччю. Таке явище відбувається двічі на рік: навесні й восени. У день осіннього рівнодення Сонце переміщається з північної у південну півкулю. З цього моменту починається період тривалих ночей і коротких днів – настає астрономічна осінь.

Таким чином, світловий день буде поступово зменшуватися аж до дня зимового сонцестояння, яке буде 22 грудня. А вже у 20-х числах березня 2021 року ніч і день знову зрівняються й настане день весняного рівнодення.

Loading...

Читайте також:  Зимовий час 2020: коли переводять стрілки годинника

Loading...

Як слід проводити день осіннього рівнодення 

Наші предки вірили, що в день осіннього рівнодення важливо збалансувати енергетичні потоки, щоб залучити в своє життя удачу, багатство і кохання. Так, цього дня потрібно проаналізувати свої справи, підбити підсумки, а також помиритися із тим, з ким посварилися, налагодити стосунки в родині.

Це дуже вдалий час, щоб викинути з дому непотріб, який зберігали за принципом "а раптом знадобиться". Те ж саме слід зробити і зі шкідливими звичками.

Оскільки осіннє рівнодення припадає на завершення збору врожаю, то цього дня зазвичай не обходилося без застіль і гулянь. Господині, зокрема, готували різноманітну випічку. Вважалося, що пиріжки з капустою принесуть людині багатство, з м’ясом – допоможуть у кар’єрному просуванні, а з брусницею – у коханні.

Як і в інші "знакові" астрологічні дати, цього дня займалися ворожінням: дівчата прагнули дізнатися про судженого і весілля, а заміжні жінки  цікавилися коханням чоловіка і народженням дітей.

Що не можна робити в осіннє рівнодення

У період осіннього рівнодення не варто починати будь-які нові справи.

Заборонено цього дня конфліктувати – внісши розбрат у стосунки з оточуючими, можна порушити тонкий баланс добра і зла. День потрібно провести на позитивній ноті та не допускати сумних думок, щоб не відлякати від себе удачу і везіння.

Читайте також:  У жовтні прийде бабине літо: синоптики розповіли, якою буде погода в області

Прикмети та повір’я на день осіннього рівнодення

  • Яка цього дня погода – такою буде й осінь.
  • Мало ягід на горобині – осінь буде суха і не дощова.
  • Якщо птахи відлітають зграями – до холодної зими.
  • Холодну зиму також віщувала наявність пожовклого листя на березах і червоного – на горобині.
  • Наші предки вірили, що хто побачив весільну процесію в цей день, буде щасливий цілий рік.
  • Аби забезпечити собі багатство – потрібно святкувати весь тиждень.
Джерело: Уніан
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0