Зеленський дав низку доручень для боротьби з пандемією: що змінюється в країні

Життя  11 жовтня 2020 року, 18:16 4705

В Україні тимчасово вищі навчальні заклади переходять на дистанційну форму навчання, у деяких містах починається розгортання великих інфекційних госпіталів. Також Верховна Рада України розгляне питання щодо збільшення штрафів через відсутність масок у транспорті та закладах громадського харчування. Такі рішення були прийняті під час наради у Президента України Володимира Зеленського – пише на своїй сторінці у Facebook голова комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький. "Тимчасово переводимо ВНЗ на дистанційне навчання. Це рішення повністю підтримує керівництво навчальних закладів. На жаль, вже маємо кілька спалахів зараження співробітників та студентів, і навіть смертельні випадки. Минулого тижня загинув декан географічного факультету КНУ ім. Шевченка", - зазначає він.

Loading...

Читайте також:  Добовий приріст хворих на коронавірус в Україні може перевищити 5 тисяч вже цього тижня

За словами Радуцького, необхідна інформаційна кампанія серед студентів: молодь повинна розуміти, що сьогодні краще обмежити кількість контактів та мінімізувати перебування в людних місцях. Життя їхніх батьків, бабусь та дідусів – це також і їхня відповідальність. "Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше. Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня", - додає Радуцький. Зазначається, що у червоних та помаранчевих зонах запроваджуються обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. "З 22:00 заклади мають зачинятись. Масові "гулянки" у клубах завершились. Це стосується і всіх масових заходів. Дивитись на порушення заборони "крізь пальці" влада більше не збирається", - додає він. Окрім того, Президент доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19. Завдяки цьому рішенню значно збільшуємо кількість ліжкомісць. "Залучаємо інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях. Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку. Є чіткі протоколи лікування пацієнтів з СOVID-19, і я впевнений, що під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу", - акцентує увагу він. 

Читайте також:  Як відрізнити коронавірус від грипу: конкретні поради

Радуцький наголошує, що за наказом Президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу. "Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання", - пише голова комітету. Повідомляється, що Президент також доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем. "До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн", - відмічає він. Радуцький відзначає, що єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму - запровадження відповідальності власників приміщень. "Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Зміни передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок", - підсумовує голова комітету. 

Читайте також:  Проведення ПЛР-тестів на коронавірус перетворилося на величезний бізнес, – Ляшко

Також, Президент доручив МОЗу збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби. За його словами, має бути встановлений незнижуваний запас ЗІЗ та препаратів, якого вистачить на тривалий час. "За наказом Президента в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях – в Києві це може бути Палац Спорту. Поки що такої необхідності немає, але ми повинні бути повністю готові", - повідомляє Радуцький.

Нагадаємо, що Закарпаття облетіла новина про три смерті.

Джерело: УНН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0