Вільно подорожувати Європою українці поки не можуть, – Ляшко

Життя  16 жовтня 2020 року, 15:15 1908

Україна поки не відповідає жодному з трьох критеріїв, встановлених Євросоюзом для бажаючих подорожувати по європейським країнам.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив головний санлікар країни Віктор Ляшко.

Він нагадав, що в якості ключових показників для вільного пересування між європейськими країнами ЄС обрало три критерії: охоплення тестуванням, захворюваність за 14 днів і кількість позитивних результатів досліджень на коронавірус.

Loading...

Читайте також:  Коли повноцінно відновиться безвіз для України: прогнози

На підставі цих трьох показників встановлюються рівні епідеміологічної небезпеки: червоний, жовтий або зелений, але також є ще й сірий – в цю зону потрапляють країни, які не відповідають критерію за охопленням тестуванням.

Якщо країні буде присвоєно зелений рівень, то її жителі зможуть вільно пересуватися по Європі, а для туристів з країн жовтого або червоного рівнів будуть встановлюватися обмеження.

Щоб вийти з цієї зони України потрібно буде проводити більше 300 тестів на 100 000 жителів, але поки що цей показник в середньому по країні становить 120 тестів на 100 000 чоловік. У Києві він найвищий –271 тест, а в Кіровоградській області найнижчий – 64 тести на 100 000 населення, зазначив Ляшко.

При цьому, частка позитивний тестів на COVID-19 повинна становити не більше 4% (в Україні цей показник поки 18%), а захворюваність  не повинна перевищувати 25 осіб на 100 000 жителів (в Україні вона становить 179 осіб).

Джерело: Ліга.нет
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0