У школах можуть заборонити смартфони та планшети: на сайті ВР з’явився законопроєкт

Життя  22 жовтня 2020 року, 12:06 1344

Мета законопроєкту – допомогти дітям зосередитися на заняттях, навчитися спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж, переконаний автор законодавчої ініціативи.

У Раді хочуть заборонити використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, під час навчання в школі. Текст відповідного законопроєкту від 16.10.2020 №4226 з’явився на сайті ВР.

У пояснювальній записці документу йдеться, що діти не повинні витрачати час на свої смартфони або планшети.

Loading...

Читайте також:  Після канікул 1-4 класи навчатимуться в очному форматі, а 5-11 класи – в змішаному або дистанційному

"Очевидно, що інтернет дає величезні переваги. А коли діти замість того, щоб відпочивати на перервах зависають у телефонах – це ще й брак спілкування з однолітками. Бо з ґаджетами, як загалом у житті, спрацьовує правило: усе добре, але в міру", – йдеться в пояснювальній записці.

Народні обранці планують заборонити користуватися інтернетом з мобільних пристроїв всім учасникам освітнього процесу. Винятком є лише учасники, які використовуватимуть пристрої в освітніх цілях, а також особи з особливими освітніми потребами.

"Все це робиться для того, щоб навчити дітей самостійно обмежувати час, який вони витрачають на соціальні мережі і онлайн-ігри. І все ж остаточне рішення ухвалюватимуть директори шкіл", – пояснює автор.

Автор законодавчої ініціативи переконаний, що прийняття законопроекту надасть можливість не створювати перешкоди для отримання освіти іншими здобувачами повної загальної середньої освіти, зокрема, зосередитися на заняттях, навчитися спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж. Також, на його думку, заборона на використання гаджетів з доступом до мережі інтернет дозволить скоротити випадки інтернет-булінгу, а також остаточно вирішить питання з крадіжками дорогих апаратів.

Також заборона на використання мобільних телефонів дозволить боротися зі значною частиною недоброзичливості, що спостерігається в закладах (рекет, злодійство, домагання), та обмежити наражання на найменші шокуючі, жорстокі чи характерні зображення.

В Україні вже намагалися заборонити користуватися смартфонами у школах. У 2007 році навіть було ухвалено заборону на користування мобільними телефонами у навчальних закладах, але 2014 року Міносвіти скасувало цю заборону і залишило це рішення за школами та вчителями.

Наразі законопроєкт надано для ознайомлення та опрацьовується в профільному комітеті.

Джерело: Всеосвіта
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0