МЗС обіцяє "жорстку реакцію" на втручання Угорщини у вибори

Життя  26 жовтня 2020 року, 08:55 985

Міністерство закордонних справ України заявило про "пряме втручання" Будапешта в український виборчий процес та про неповагу Угорщини до українського законодавства.

Таким чином Київ відредагував на заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто, що пролунала у день виборів.

Як йшлося раніше, 25 жовтня – у день голосування на місцевих виборах в Україні – Сійярто поширив заклик до українських угорців голосувати за одну з партій, що бере участь у місцевих виборах на Закарпатті – КМКС (Товариство угорської культури Закарпаття), а також закликав підтримати на виборах мера Берегова чинного міського голову, представника угорської громади Золтана Бабяка. Сійярто також повідомив, що жителі Закарпаття, які перебувають на території Угорщини, можуть у винятковому порядку поїхати в Україну для голосування і повернутися назад без зобов’язання проходити 14-денний карантин.

Читайте також:  Глава МЗС Угорщини у день виборів в Україні оприлюднив резонансну заяву

МЗС заявило, що не лише "засмучене" цією заявою, але також вважає, що вона підриває  українсько-угорські переговори.

"У такий спосіб офіційний Будапешт нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України і завдав підступного удару послідовним зусиллям України конструктивно вирішити наявні в українсько-угорських відносинах проблеми", – йдеться у заяві МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві назвали подібні заяви "неприйнятними" та попередили про "жорстку реакцію".

"Констатуємо ігнорування Будапештом неодноразових закликів Києва припинити нехтувати принципами верховенства права і добросусідських відносин та з повагою ставитися до законів України... Неприйнятні підказки виборцям з Будапешта порушують законодавство України і не залишають українській стороні іншого вибору як жорстко реагувати на такі кроки відповідно до усталеної міжнародної практики та законодавства України", – йдеться у заяві.

"Нагнітання угорською стороною емоцій та провокування громадян України не поважати Конституцію України та її закони приречені на провал", – резюмує МЗС.

Джерело: ЄП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0