Закарпатка розповіла, як у Словаччині проводять загальнонаціональне тестування на COVID-19

Життя  31 жовтня 2020 року, 15:25 Вікторія Морщук 10279 ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні у Словаччині розпочали масово тестувати людей на коронавірус. Як повідомлялось раніше, загальнонаціональне тестування триватиме 2 дні – 31 жовтня та 1 листопада. Тестування проходять усі жителі Словаччини, старші 10 років.

Уряд країни-сусідки вважає, що це допоможе виявити хворих на COVID-19 і уникнути масового поширення вірусу.

У сусідній Словаччині проживає й чимало закарпатців, які сьогодні теж проходили тестування. Серед них і уродженка села Кушниця, що в Іршавському районі, Мар’яна Прокоп. 26-річна дівчина вже кілька років проживає в сусідній країні і розповіла журналістці "PMG.ua" про те, як проходить тестування у столиці Словаччини – Братиславі.

Дівчина із села Кушниця Мар’яна Прокоп розповіла, як у Словаччині проводять загальнонаціональне тестування на COVID-19

Читайте також:  У Словаччині діє обмеження на вільне пересування людей

"Ти приходиш у пункт тестування, реєструєшся. Тобі дають номерок. Далі йдеш в іншу кабінку, де роблять забір матеріалу для тесту. Потім чекаєш результати. І вже через 10-15 хвилин знаєш, чи ти хвора на коронавірус, чи ні, – зазначає Мар’яна. – Це експрес-тест, тому довго очікувати результати тестування не доведеться. В кінці дають сертифікат, що ти пройшла тест. Мій, на щастя, негативний".

У Словаччині проводять загальнонаціональне тестування

За словами дівчини, цей сертифікат надалі потрібно носити з собою всюди. Бо його можуть попросити пред’явити у транспорті чи на вході в магазин. Будь-де.

Українка розповіла, як у Словаччині проводять загальнонаціональне тестування

Попри те, що очікувати результати тесту треба недовго, утворили великі черги, аби пройти тест. Словаки масово пішли тестуватися. Як зазначає закарпатка, черги до пунктів тестувань чималі, в місті утворились затори. "Людей дуже багато. А медперсоналу на пунктах тестувань не вистачає. Всі хочуть встигнути пройти тест за ці два дні, бо без цього ти не можеш вільно пересуватись", – каже Мар’яна Прокоп.

Нагадаємо, у Чехії продовжили надзвичайний стан.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 5
Amica 31.10.2020, 21:32
На прохождение теста потратили с мужем целых 15 минут. Пошли с утра, в очереди не стояли, нам повезло. Знакомым пришлось подождать больше часа. К сожалению, в украинских реалиях, власть вряд ли задумается о тестировании, тем более о оплачиваемых больничных. Берегите себя! И всем здоровья!
правда 31.10.2020, 20:49
В Украіні тест роблять або за гроші або тим, що мають ускладнення від вірусу, а таких реально відсотків 15-20, тому реальна кількість хворих уже зараз у рази більша, хоч іх і так уже під 10 тисяч. Інші 80 відсотків хворих і далі заражають рідних і оточуючих, тому біда щи наверноє попереду, лиш би не було як в Італіі, бо в нас медицина нияка та ще тисячі лікарів і медсестер звільнились з лікарень за останні півроку через ризики та мізерні зарплати. Гіркі реаліі, але правдиві.
Герман 31.10.2020, 18:02
Не рівняйте миж українці корони не має це все масони вони винні
Маша 31.10.2020, 15:51
Цікаво почитати про те, як питання вирішують в сусідніх країнах. Думаю, в Україні таке треба. Бо чим далі, тим гірше. Треба масово і безкоштовно тестувати. А не здирати останні гроші з людей
Інна 31.10.2020, 15:33
Та файно. Через 15 хв знати результат, а не чекати, як у Мукачеві, тиждень. Або й більше