У двох містах та двох селах: які місця розглядає влада для будівництва аеропорту на Закарпатті

Життя  3 листопада 2020 року, 12:16 8166
У двох містах та двох селах: які місця розглядає влада для будівництва аеропорту на ЗакарпаттіФОТО: Павло Авдокушин

Для будівництва нового аеропорту в Закарпатській області розглядаються чотири потенційних локації – Мукачево, Хуст, села Середнє і Ратівці.

Таку інформацію надали в Державному агентстві інфраструктурних проектів ("Укрінфрапроект").

"Аеродром нового аеропорту на Закарпатті – робоча група розглянула 4 потенційні локації для будівництва аеродрому. Зараз розглядаються плюси і мінуси локацій для визначення оптимального місця будівництва. Вже в цьому місяці почнуться вишукувальні роботи", – написав у Facebook глава "Укрінфрапроекта" Кирило Хомяков.

Loading...

Читайте також:  "Навряд чи він буде у Мукачеві або Ужгороді", – Зеленський про новий аеропорт у Закарпатті

На запит журналістів у відомстві надали згаданий перелік потенційних локацій і відзначили, що цей список є остаточним – інші місця для будівництва аеропорту розглядатися не будуть.

Також в Держагентстві інфраструктурних проектів розповіли, що Закарпатську область відвідала робоча група у складі фахівців МІУ, Державіаслужби і ДП "Фінінпро".

Далі почнуться передпроектні роботи, куди входить зйомка висотних перешкод, яка допоможе вирішити, як можна розмістити смугу в тому чи іншому місці. На проектні роботи уряд затвердив 30 млн грн.

Нагадаємо, що ідея будівництва аеропорту в Мукачеві звучала раніше найчастіше. При цьому в інтерв’ю Кирило Хомяков відзначав, що в Мукачеві є свої недоліки: "У Мукачеві є свої плюси і мінуси. Там, якщо смуга буде розташовуватися так, як вона розташовувалася на діючому військовому аеродромі, то зліт/посадка може бути тільки з одного боку. Тому аналізується можливість розміщення смуги під певним кутом, щоб не мати цих обмежень. Якщо така можливість підтвердиться, то, що для цього буде потрібно – додаткова земля і т.д. ".

Хуст в якості потенційного місця будівництва нового аеропорту в 2018 році називав тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Село Середнє знаходиться на половині шляху між Ужгородом та Мукачевом. З ідеєю будівництва аеропорту тут виступала одна з місцевих державних агрокомпаній, яка має в своєму розпорядженні відповідні земельні ділянки.

Село Ратівці розташоване на південь від Ужгорода, в 11 км від нинішнього аеропорту.

Новий аеропорт мають намір побудувати до 2023 року. На будівництво аеропорту буде потрібно орієнтовно 3 млрд грн – на аеродром і 1 млрд грн – на термінал і об’єкти, які буде будувати приватний інвестор.

Джерело: ЦТС
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Р П 05.11.2020, 17:48
хуст