Українців переконують, що загрози безвізу немає

Життя  5 листопада 2020 року, 15:10 706

Україні вдалося відвернути загрозу втрати безвізового режиму із Єврозоюзом після скандалу із Конституційним судом. Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, після рішення КСУ про скасування кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію у деклараціях держчиновників ЄС був готовий розпочати процес призупинки безвізу.

"Минулого тижня Конституційний суд поставив нас на край прірви... КСУ зруйнував конституційну інфраструктуру, яка є однією з умов безвізу. Безвіз зараз не хитається, завдяки тому, що були ухвалені рішення, які зупинили руйнацію системи декларування", – заявив міністр.

Loading...

Читайте також:  В Євросоюзі заговорили про призупинення безвізу

Кулеба наголосив, що ключовим фактором для збереження безвізу стало рішення уряду хоча б відновити доступ до електронних декларацій, запровадження яких в Україні також було однією з умов надання безвізу.

За словами міністра, українські міжнародні партнери були шоковані рішеням КСУ. "Вони не очікували, що впринципі таке можливо. У них був шок. Коли... систему відновили, то вони видихнули з полегшенням", – розповів Кулеба. Він також наголосив, що системні рішення потрібно ухвалити в парламенті.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0