Коли школярі Закарпаття підуть на зимові канікули і чи вплине локдаун на їх тривалість

Життя  8 грудня 2020 року, 11:26 23280

В Україні Зимові канікули 2020-2021 можуть частково збігатися з посиленням карантину. На відпочинок школярі підуть із 25 грудня, а локдаун у країні хочуть ввести вже на початку січня. Міністерство освіти України ще до початку навчального року визначило, що нинішньої зими школярі відпочиватимуть 17 днів – з п’ятниці, 25 грудня (на цей день припадає католицьке Різдво і він у країні є неробочим), до неділі, 10 січня.

Терміни зимових канікул можуть зміститися через кілька факторів

  • Декілька років тому навчальні заклади в Україні отримали від Міносвіти право самостійно визначати дати канікул. Хоча в цьому питанні школи зобов’язані дотримуватися одного важливого правила – загальна тривалість відпочинку для школярів за навчальний рік має становити не менше 30 днів (крім канікул влітку).
  • Епідеміологічна ситуація з поширенням коронавірусу в країні або в окремому регіоні може позначитися на датах зимових канікул. В Україні так було цієї осені – через спалах COVID-19 Кабінет міністрів рекомендував школам відправити учнів на відпочинок на півтора тижні раніше. Правда, до цього прислухалися не всі регіони – в деяких областях і великих містах чиновники на місцях закликали керівництво навчальних закладів не міняти терміни канікул.
Loading...

Читайте також:  "Подвійні" зимові канікули – реальність чи фейк: роз’яснення освітян

Отже, дати зимових канікул теж залежатимуть як від рішення уряду щодо локдауну, так і від рішень місцевих адміністрацій і комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як на зимові канікули може вплинути локдаун

Уряд планує посилити карантин в Україні на три тижні, починаючи з перших чисел січня. Так, другий навчальний семестр – до 25 грудня – школярі провчаться в звичайному режимі. Тоді як на півтора тижні – з Нового року і до 10 січня – локдаун співпаде із зимовими канікулами.

Тому подальший режим роботи шкіл взимку 2021 року залежатиме від того, які обмеження затвердить Кабмін для навчальних закладів на період локдауну. Можливо, учням доведеться знову повернутися до дистанційного навчання.

Нагадаємо, Денис Шмигаль висловився про нові карантинні заходи.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 2
До ужгородець 09.12.2020, 08:54
Дебіл - це давньоукраїнське слово? Якщо знатимеш значення слова локдаун, то тільки збагатиш свій словниковий запас! Гірше тобі точно не буде
Ужгородець 08.12.2020, 18:22
Дебіли! НЕ ЛОКДАУН - А КАРАНТИН!!! Не соромтесь українськомовних слів!