Лікар Комаровський спростував інформацію про те, що деякі препарати полегшують перебіг COVID-19

Життя  8 грудня 2020 року, 13:08 859

Лікар Євген Комаровський спростував інформацію про те, що постійне приймання нестероїдних протизапальних засобів може полегшити перебіг COVID-19. "Суб’єктивно, по відчуттях, хвороба буде легше переноситися, – написав він у своєму Instagram. – Але реально на тяжкість захворювання це ніяк не вплине".

Таку думку відомий лікар-педіатр висловив у відповідь на запитання однієї з читачок. Жінка описала таку ситуацію. Її знайомі, чоловік і дружина одного віку, одночасно захворіли на коронавірус. При цьому в чоловіка діагностовано цукровий діабет і артрит. Проте чоловік набагато легше переніс хворобу, ніж дружина.

"Я дуже здивувалася, а потім зустріла інформацію про те, що люди, які регулярно приймають препарати від артриту, наприклад диклофенак, як той знайомий, чомусь більш стійкі до цього захворювання. Чи дійсно приймання нестероїдних протизапальних полегшує перебіг ковіду?", – запитала вона.

Loading...

Читайте також:  Названо шість симптомів "тривалого" коронавірусу

У відповідь Комаровський пояснив, що це не так. "... якщо людина їх довго і постійно приймає, то у нього менше шансів хворіти з високою температурою. Тобто суб’єктивно, по відчуттях, хвороба буде легше переноситься, але реально на тяжкість захворювання це не впливає", – сказав Комаровський.

Тобто, за словами лікаря, людина, яка приймає нестероїдні протизапальні засоби, має стільки ж шансів на важку форму ковіду та госпіталізацію, як і людина, яка їх не приймає.

Нагадаємо, лікар Комаровський розповів, як легко розпізнати коронавірус.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0