У Мукачеві хочуть збудувати сміттєпереробний завод

Життя  18 грудня 2020 року, 14:20 3667 ФОТО

У Мукачеві з громадськістю обговоювали будівництво сміттєпереробного заводу та дата-центру, які планують звести за підтримки закордонного інвестора у промисловій зоні на околиці міста. За підтримки закордонних інвесторів в Мукачеві хочуть звести «Екотехпарк», аналогів якому немає в Україні.

Як повідомляє Мукачівська міська рада, ініціаторами потужного інвестиційного проєкту є ТОВ «Євро Континет», на приватній території якого й планується звести об’єкти. Земельна ділянка площею близько 3 га знаходиться у промисловій зоні на околиці міста по вулиці Крилова й розташована за більше ніж 500 метрів від житлових забудов.

У Мукачеві планують збудувати сміттєпереробний завод

Проєкт реалізовуватимуть за фінансової підтримки німецьких партнерів «INSIL Deutschland UG» та «Incrematec». Його вартість понад 75 млн. євро. Чи екологічно безпечним є будівництво заводу, як він функціонувати і що це дасть для місцевої громади, – сьогодні жителі Мукачівської територіальної громади разом із місцевою владою та ініціаторами проєкту обговорили в Центрі громадськості та національних культур.

Читайте також:  Сортування сміття: у Мукачеві закликають містян підтримати екоініціативу

За словами представника компанії «INSIL Deutschland UG» Олександра Приходько, сміття не спалюватимуть, а перероблятимуть методом замкнутого циклу – технологія переробки сертифікована в Європі й безпечна для екології. За рік на заводі зможуть переробляти до 100 000 тонн сміття, з якого вироблятимуть тепло та енергію. У виробництві застосовуватимуть сучасні німецькі технології переробки, за годину вироблятимуть до 15 МВт електроенергії та до 24 МВт теплової енергії.

За словами Андрія Балоги, найперше це вирішить одну з найбільших екологічних проблем – накопичення твердих побутових відходів. З кожним роком запаси місцевого полігону вичерпуються, за рахунок переробки сміття очистити діюче сміттєзвалище зможуть протягом 5 років. Крім того, як переконують у міськраді, це ще й економія грошей місцевого бюджету на рекультивації полігону.

У Мукачеві хочуть збудувати сміттєпереробний завод

До того ж, будівництво потужного дата-центру – одного з найбільших у Східній Європі, – це залучення потужних інвестицій у розвиток Мукачівської територіальної громади, створення сприятливого бізнес-клімату та розвиток централізованого розподілу енергетичних ресурсів. За словами директора ТОВ «Євро Континент» щороку до місцевого бюджету надходитиме близько 4 млн. євро.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0