"Буде сплеск ближче до весни", – провідна інфекціоністка МОЗу зробила гучну заяву про COVID-19

Життя  19 грудня 2020 року, 14:29 3177

Провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров’я Ольга Голубовська заявила, що Україна сьогодні проходить пік захворюваності на коронавірус. Водночас спалах поширення інфекції може відбутися і ближче до весни.

За її словами, нині країна переживає катастрофу з COVID-19. Такою думкою професорка, докторка медичних наук поділилася в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

"Вже говорили, що осінь і зима будуть найтяжчими за весь час пандемії. Ми на це сподіваємося. Я думаю, що у нас ще буде сплеск ближче до весни. А вже наступний сезон повинен бути м’якшим. Тому що зараз він катастрофічний", – сказала Голубовська.

Читайте також:  Грип та коронавірус: що спільного та відмінного

Водночас вона зазначила, що в багатьох інших країнах ситуація із захворюваністю на коронавірус не краща. Професорка назвала приклад США, де хворих змушені розміщувати навіть "у церковних каплицях і гаражах". Смертність від COVID-19 там, підкреслила вона, теж на дуже високому рівні.

Так лікарка вирішила акцентувати увагу на тому, що не можна стверджувати, нібито в Україні нічого не робили для стримування пандемії. За її словами, в цьому допоміг весняний карантин.

"Ми хоч щось зробили. Хоча б клініки трохи підготували, а найголовніше – протокол (лікування коронавірусної інфекції. – Ред.) і трошки навчили лікарів усіх спеціальностей. А це все – життя людей", – пояснила Голубовська.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0