Очільник МОЗу зробив невтішну заяву про ситуацію з COVID-19

Життя  9 січня 2021 року, 13:09 2528

Українці менше проходять тестувань на COVID-19 і часто звертаються до лікаря вже коли їм стає гірше. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в інтерв’ю проекту "Настоящее время"

"У нас кількість людей, які звертаються в тому числі за тестуванням, досить серйозно зменшилася. Наші лабораторні центри в деяких областях працюють лише на 25-30% своєї потужності. При цьому в деяких регіонах ми фіксуємо випадки, коли люди не звертаються до лікаря, знаходяться вдома, звертаються тільки на п’ятий-сьомий день, якщо їхній стан стає важчим", – заявив очільник МОЗу.

Ми, звісно, просимо при найменших симптомах будь-якого респіраторного захворювання відразу звертатися, щоб людину тестували: у нас є всі можливості робити велику кількість тестів, у тому числі і так звані експрес-тести на антиген, які за 15 хвилин показують результат", – зазначив Максим Степанов.

Читайте також:  В Україні очікують новий сплеск COVID-19

Голова МОЗ наголосив, що в Україні готові 66 тисяч ліжок для хворих із COVID-19, заповнено на сьогодні трохи більше 23 тисяч. Ліжок із підведеним киснем, за його словами, вже понад 41 тисячі. Тобто заповненість – на третину.

Але в той же час "збільшується кількість хворих із більш тяжким перебігом захворювання, в тому числі в реанімаціях", наголосив Степанов. Тому МОЗ просить, щоб люди якомога раніше зверталися до лікаря по медичну допомогу.

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0