Що змінюється в Україні із 16 січня: пояснення

Життя  16 січня 2021 року, 08:29 8552

Сьогодні, 16 січня, набула чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов’язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.

Документ передбачає, що всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів українською мовою. Це стосується супермаркетів, інтернет-магазинів, кав’ярень, банків, АЗС, аптек тощо.

Виробників та продавців в Україні зобов’язують надавати споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Але така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

Читайте також:  Бізнес почнуть штрафувати за відсутність масок у клієнтів

При цьому лише на прохання клієнта надавач послуг чи продавець можуть здійснити обслуговування іншою мовою. "На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін", – йдеться в законі.

У разі порушень з боку працівників сфери послуг або компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. В разі систематичних порушень мовного законодавства на порушників будуть накладати штрафи.

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Я за 16.01.2021, 09:50
Наршеті. Давно пора, ато мацкальську мову у ресторанах деякх міст терпіти неможливо