Очільник МОЗу запевнив, що російської вакцини "Супутник V" в Україні не буде

Життя  9 лютого 2021 року, 14:02 724

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вкотре заявив, що в Україні не йдеться про реєстрацію російської вакцини проти коронавірусу. За його словами, питання зі "Супутником V", як не крути, лежить у політичній площині. До всього іншого, підкреслив глава МОЗ, не тільки в Європі, але й у самій РФ в ефективність цього препарату ніхто не вірить. Про це він сказав в інтерв’ю "Гордону".

Так, коментуючи свою заяву про те, що сам він готовий зробити щеплення будь-якою зареєстрованою вакциною, міністр зазначив, що не мав на увазі препарат із РФ. За його словами, справа не тільки в політичних причинах.

"Ви читали висновки Бразильської реєстраційної служби Anvisa? Вичерпна відповідь, на мій погляд. Друге, і це моя принципова позиція, ми в змозі забезпечити країну іншими ефективними вакцинами з країн, які не нападали на Україну, не забирали у нас території й не розв’язували війну, що призвела до десятків тисяч смертей українців і мільйонів біженців", – сказав Степанов.

Читайте також:  Президент вважає, що Європа не відкриє кордони для людей, які не вакциновані

Він зазначив, що закінчив медичний університет у Донецьку і досконально знає це місто. Також додав, що багато його однокурсників були змушені виїхати звідти і тепер всі вони не можуть приїхати, щоб, наприклад, піти до свого гуртожитку в Донецьку, посидіти на улюблених лавочках, влаштувати зустріч випускників.

"Тому що росіяни свого часу розв’язали тут війну. Не треба робити з них месій", – обурився міністр.

Він нагадав, що крім "папірця під назвою "заява" і всієї помпи", з якої заявка на реєстрацію в Україні вакцини "Супутник V" нібито подавалися 6 січня, станом на кінець січня більше нічого не було. "Ні реєстраційних документів, ні досьє. Скільки людей вони прищепили у себе в Росії? У них самих проблеми з цією вакциною: ніхто не вірить, що вона ефективна", – підсумував Степанов.

Зазначимо, що ЗМІ з’ясували, що вакцина проти COVID-19 "Супутник V" викликає недовіру не тільки у західних країн. Зокрема, її не готові використовувати навіть самі росіяни через можливі побічні ефекти й летальні випадки.

А нещодавно американська газета The New York Times викрила російські інформагентства в розгортанні кампанії з дискредитації західних вакцин проти COVID-19, щоб просувати свій препарат "Супутник V".

Нагадаємо, Закарпаття по темпу поширення коронавірусу вийшло на друге місце в Україні.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Славянин 09.02.2021, 14:25
Правильно буде так, фашистский очільник МОЗу