За 7 днів до появи перших симптомів: науковець розповів про найточніший метод виявлення COVID-19

Життя  21 лютого 2021 року, 08:33 6548

Найшвидше присутність коронавірусу в організмі людини можна визначити саме в дихальних шляхах. Саме тому ІФА-тест на антиген дозволяє виявляти COVID-19 за 7 днів до появи перших симптомів. Це пояснив академік НАН та НАМН України, доктор медичних наук, професор Володимир Широбоков. 

Читайте також:  В Україні зафіксовано найбільшу кількість хворих на коронавірус за останній період

Швидше за все виявити присутність коронавірусу в організмі можна саме в дихальних шляхах. ІФА-тест дуже ранній, він має перевагу над ПЛР-тестом. Ще до перших симптомів антиген може з’являться в носових ходах – в слизовій. Тому ІФА на антиген і робиться мазком — змивом з носоглотки. Зауважу, що цей тест здатний виявити коронавірус за 7 днів до перших симптомів, - розповів Широбоков.

Науковець наголосив, що дуже багато людей плутають ІФА-тест на антиген коронавірусу з ІФА-тестом на антитіла до коронавірусу, а цього робити не варто – вони абсолютно різні та використовуються з різною метою. "І не треба плутати його з ІФА-тестом на антитіла. Бо діагностикум на антитіла до коронавірусу, які з’являються вже після того, як людина захворіла. Через 7 днів з’являються антитіла М, через 2 тижні – антитіла класу G, тому це зовсім інша опера і береться з крові", - підкреслив Широбоков.

Нагадаємо, що у сусідній області через спалах COVID-19 розгортають блокпости.

 

Джерело: УНН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0