"Угорщина вже сприймає закон про освіту в його нинішній формі", – Дмитро Кулеба

Життя  25 лютого 2021 року, 16:14 652

Угорщина готова обговорювати з Україною втілення закону про освіту у його нинішній формі, щоб він відповідав інтересам угорської меншини. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв’ю угорському виданню HVG, переклад якого наводить посольство України в Угорщині.

Кулеба нагадав, що Україна передала Закон про освіту Венеціанській комісії, і після отримання рекомендацій, були виконані надані рекомендації. Зокрема, продовжений перехідний період до 2023 року, і цим виграний час для того, щоб знайти рішення, яке задовольняло б обидві сторони.

"Згідно з моєю оцінкою, Угорщина зараз вже приймає закон у його нинішній формі і готова обговорити з Україною, як ці норми можна втілити в життя таким чином, щоб це відповідало інтересам угорської меншини", – сказав Кулеба.

Читайте також:  "Змінювати закон про освіту Україна не збирається", – Дмитро Кулеба

За його словами, для цього було домовлено створити робочу групу з освіти, в якій експерти компетентних міністерств двох країн зможуть продовжити діалог, і два міністерства закордонних справ також будуть представлені.

"Я хотів би чітко зазначити, що ніщо не загрожує ідентичності угорської меншини та її правам на використання мови", – наголосив міністр.

Зазначимо, що створення робочої групи з освіти  було однією з умов для підготовки зустрічі президента України Володимира Зеленського та прем’єра Угорщини Віктора Орбана.

У січні глава МЗС України на зустрічі зі своїм угорським колегою Петером Сіярто зазначив, що предметом дискусій з Угорщиною не може бути зміна будь-яких законів, і йдеться саме про імплементацію закону про освіту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0