"Україна планує дозволити подвійне громадянство з ЄС", – Дмитро Кулеба

Життя  5 березня 2021 року, 13:30 1481

Україна планує затвердити ліберальну політику щодо подвійного громадянства, але з обмеженнями для високопосадовців. Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба на брифінгу в Києві.

"Ми працюємо з депутатами над відповідними законодавчими змінами. Є один виняток – це держава-агресор, з нею не може йтися про будь-яке подвійне громадянство. Ми плануємо дозволити подвійне громадянство, з країнами Євросоюзу, з країнами, які є для нас дружніми, і список цих країн залежатиме від деяких критеріїв", – сказав Кулеба.

Читайте також:  Уродженець обласного центру вже 9 років не може отримати громадянство України

Він пояснив, що такий крок дозволить тримати разом мільйони українців по всьому світу, а Україна не заважатиме їхній інтеграції в суспільство інших країн.

"Але є другий елемент: якщо ви маєте декілька паспортів, чи маєте ви право бути депутатом парламенту? Чи можете ви бути міністром? Тут буде інша політика і встановлені низка обмежень, щоб не допустити зловживань. На такий посаді людина має бути громадянином однієї країни – України", – додав міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Наталія 05.03.2021, 13:38
Давно пора. На Закарпатті й так багато людей мають ще одні паспорти. Але, на жаль, не від хорошого життя. Це допоможе людям заробити копійку