Запрацювали нові правила перевезення дітей в автомобілі

Життя  8 березня 2021 року, 10:12 2623

В Україні набрала чинності постанова Кабінету міністрів від 24 лютого 2021 № 152, якою внесено зміни до Правил дорожнього руху, що стосуються перевезення дітей.

Згідно нових ПДР тепер перевозити дитину, яка зростом нижча 145 сантиметрів, можна тільки з наявними утримуючими системами – обладнанням, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яке у разі зіткнення або різкого гальмування зменшує небезпеку її травмування. Раніше ця вимога була прив’язана до віку дитини. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Читайте також:  Рада значно збільшила штрафи за водіння напідпитку і перевищення швидкості

Також прибрали вимогу щодо користування дитячими утримуючими системами на транспортних засобах, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, та спеціалізованих транспортних засобів (медичної допомоги, Міноборони, МВС, Національної поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, СБУ, ДСО).

Крім того, правила доповнені пунктами 21.12 – 21.16 такого змісту:

21.12. Дитячі утримуючі системи повинні використовуватися у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки чи системами з’єднання дитячої утримуючої системи, передбаченими їх конструкцією, та відповідати вимогам чинних в Україні правил і нормативів.
 
21.13. Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).

21.14. Дитячі утримуючі системи встановлюють та використовують відповідно до інструкцій виробників цих систем та транспортних засобів.

21.15. Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка у ній перевозиться.

21.16. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.

Білошицький додав, що за 2020 рік в Україні сталося 4 432 ДТП за участю дітей, у яких 168 дітей загинуло та 3957 — травмовано. Це трапляється через те, що вони були без спеціальних засобів, які дають можливість пристебнути їх в авто.

"Не варто забувати, що використання дитячих утримуючих систем – це не лише пасивна безпека вашої дитини, її життя та здоров’я, але й імовірність того, що у випадку ДТП вона залишиться живою чи отримає менш серйозні травми", – підкреслив перший заступник.

Також він нагадав, що у 2019 році було посилено відповідальність за порушення правил перевезення дітей – штраф 510 гривень, а за повторне протягом року вчинення порушення – 850 гривень. У 2020 році поліцейські склали 2 664 адміністративні постанови за порушення правил перевезення дітей.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0