Чи можна заразитися COVID-19 на вулиці: пояснення

Життя  11 березня 2021 року, 10:20 3250

Ймовірність інфікуватися коронавірусом SARS-CoV-2 на вулиці значно нижча, ніж у закритих приміщеннях. І не важливо, йдеться про перші його варіанти чи мутації. Вирішальну роль у переданні інфекції відіграють аерозолі – дрібні частинки рідини, що виділяються хворим під час дихання: на свіжому повітрі вони швидше перестають бути небезпечними.

Так кажуть експерти-вірусологи та інші вчені, водночас застерігаючи, що заразитися можна і на вулиці, якщо перебувати серед великого скупчення людей на обмеженій площі. У коментарях DW вони розповіли про те, чи потрібно носити захисні маски й дотримуватися дистанції на свіжому повітрі.

Чи можна заразитися коронавірусом на вулиці?

"Завдяки активній циркуляції повітря аерозолі перестають бути концентрованими", – пояснив Ніко Муттерс, керівник Інституту гігієни та охорони громадського здоров’я в університетській клініці Бонна.

Читайте також:  На Закарпатті високу смертність від коронавірусу прогнозують ще тиждень

Його думку підтримала і Бірґіт Венер, яка вивчає властивості аерозолів у Науково-дослідному інституті тропосфери імені Лейбніца. За її словами, крапельки рідини, які опинилися в повітрі разом із диханням, за межами закритих приміщень швидше висихають і втрачають концентрацію.

Однак, як випливає із програмного документа Товариства дослідження аерозолів, зараження коронавірусом на вулиці повністю відкидати не можна. Воно стає реальним, коли йдеться про велике скупчення людей на обмеженій площі. Зокрема, якщо серед них є носії вірусу, а інші не користуються засобами захисту.

Чи потрібно дотримуватися дистанції на вулиці?

Вірусолог Александер Кекуле заявив, що дистанції в 1,5 метра обов’язково потрібно дотримуватися і на свіжому повітрі.

"Якщо цього не робити, а спілкуватися обличчям до обличчя і водночас голосно говорити, співати або кричати, то можна заразити свого співрозмовника не повітряним, а крапельним шляхом – так, ніби ви на нього плюнули", – пояснив він.

Також, додає вчений, дистанції варто дотримуватися і заради того, щоб захиститися від мутацій COVID-19. "Вірус, який мутував, не "перелітає" на більші відстані – це важливо пам’ятати. Але висновок такий – від обіймів і поцілунків варто утриматися. А от під час звичайних зустрічей, коли, наприклад, ти просто проходиш повз іншу людину, небезпеки зараження практично не виникає", – вважає експерт.

Чи потрібно носити медичні маски на вулиці?

На вулиці носити захисну маску рекомендують, перебуваючи в натовпі, й у випадку, коли дотримуватися соціальної дистанції щодо інших людей неможливо.

"Коли чекаєш автобуса на зупинці або стоїш у черзі і почуваєшся некомфортно, маска, звичайно, не зашкодить", – каже Венер.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0