У МОЗ прокоментували можливість локдауну на Пасху

Життя  14 березня 2021 року, 16:46 10290

У Міністерстві охорони здоров’я України готуються до Великодніх свят, аби цей період минув для медичної системи з найменшим навантаженням, комунікують з релігійними лідерами щодо важливості вакцинації від коронавірусу. Утім, точних прогнозів щодо поширення коронавірусу та імовірності локдауну через можливий спалах поки немає. Про це розповів головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. Віктор Ляшко пояснив, що прогнози епідситуації щодо коронавірусу будуть більш точними після завершення зимово-весняного епідеміологічного періоду. "Чим ближче сам Великдень, тим більшими і реальнішими у нас будуть прогнози епідситуації. Адже зараз у нас спостерігається активний спалах у Західній Україні. Подивимося, чи буде він поширюватися на Центр і Схід, або ж все-таки цей зимово-весняний (епідеміологічний. - Ред.) період завершиться у нас ще до Великодніх свят", - пояснив Ляшко.

Читайте також:  Віктор Ляшко озвучив важливу інформацію для українців

За його словами, спрогнозувати, якою буде ситуація із коронавірусом наразі складно, зокрема, через стрімку появу нових мутацій COVID-19. Ляшко пояснив, що передусім нині підготовка МОЗ полягає у бесідах із релігійними лідерами щодо необхідності вакцинації від коронавірусу. Він уточнив, що насамперед, це стосується людей похилого віку. "Чи готуємося ми до Великодня? Готуємося. Ми до всього готуємося. Але питання полягає в тому, що вірус така зараза, яка також готується до всіх наших кроків і мутує, і нам треба ці мутації виловлювати. Ми працюємо зараз з релігійними лідерами, і їхня заява про доцільність і необхідність щеплення — це один з наших спільних продуктів", - додав Ляшко.

Також у МОЗ поки не беруться прогнозувати, чи буде коронавірус повторювати сезонність, наприклад, грипу, адже нині завершується перший рік його циркуляції в глобальному масштабі. "Тому виникає питання, чи буде він повторювати сезонність грипу і грипоподібних захворювань, або ж буде формувати свою криву, незалежно ні від погодних умов, ні від сталої сезонності циркуляції подібних йому вірусів. Все це ми побачимо в середині березня", - підсумував Віктор Ляшко.

Нагадаємо, що в Україні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

 

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0