Якого числа святкують католицьке Благовіщення

Життя  19 березня 2021 року, 12:01 18225

Благовіщення – одне з найбільших свят у церковному році. Воно є неперехідним і має сталу дату святкування. Відзначається рівно за 9 місяців до свята Різдва Христового.

Запроваджене свято з метою відзначення однієї із найважливіших Біблійних подій, коли Архангел Гавриїл сповістив Богородиці благу вість. Від цього і назва свята – Благовіщення.

Читайте також:  На коли припадає Благовіщення у 2021 році та які традиції святкування

Вірники західного обряду або ж римо-католики святкують Благовіщення 25 березня (у 2021 році це четвер). Водночас християни східного обряду відзначають це величне свято 7 квітня (у 2021 році це середа).

Благовіщення – свято велике, тому одним днем святкування не обмежується. За каноном, у Благовіщення є один день передсвяткування й один день післясвята (цього ж дня відзначається Собор Архангела Гавриїла – як, наприклад, Собор Іоанна Предтечі відзначається наступного дня після свята Хрещення Господнього).

У свято Благовіщення суворо заборонена будь-яка праця. У народі говорять, що цього дня пташка, навіть, не в’є гніздо.

Головним символом свята вважається промінь світла, по якому і спустився Святий Дух. Також прядка, адже Марія саме в цей час пряла, гілка пальми, з якою з’явився Гавриїл перед Дівою Марією і лілія – символ чистоти і непорочності Богородиці.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0