Очільник МОН пояснив, чому цьогоріч скасували ДПА для 4 та 9 класів

Життя  19 березня 2021 року, 14:47 612

Державну підсумкову атестацію (ДПА) для учнів 4 та 9 класів українських шкіл скасували у 2020/2021 навчальному році, бо через адаптивний карантин не всі діти навчались у рівних умовах. Альтернативою ДПА будуть поточні результати контролю якості освіти.

Про це сказав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час години запитань до уряду 19 березня.

"ДПА для 4 та 9 класів дійсно скасували, щоб поставити в рівні умови тих дітей, які навчалися дистанційно в "червоних" зонах, які на сьогодні не мали можливість навчатися в повноформатному режимі... Альтернативою ДПА на сьогодні є поточні результати контролю", – сказав Шкарлет.

Читайте також:  Міськрада оприлюднила радісне повідомлення для школярів Мукачева

Шкарлет нагадав, що для дистанційного навчання працює Всеукраїнська школа онлайн. Своєю чергою, Державна служба якості освіти перевіряє якість будь-якої системи освіти, зокрема дистанційного навчання.

"Щодо оцінки якості будь-якої системи освіти, в тому числі дистанційної, щоквартально державна служба якості освіти робить моніторинг, і немає підтверджених цифр щодо провалу системи дистанційної освіти. Дійсно, є люди, які не сприймають дистанційну освіту, але в цілому і Міністерство освіти, і профільний комітет ніколи не ставили на один щабель результати дистанційної і очної форми навчання", – підсумував міністр освіти та науки України.

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0