Заступник голови Закарпатської ОДА розповів про фейкову інформацію, яка шириться областю

Життя  19 березня 2021 року, 19:35 4873

Ігор Шинкарюк, заступник голови Закарпатської ОДА, прокоментував ситуацію щодо недостовірної інформації про незабезпечення підручниками мовами нацменшин у закладах загальної середньої освіти на Закарпатті.

"Така дезінформація у окремих ЗМІ відбувається щоденно, і шкодить не лише розвитку державних інституцій, а й іноді партнерським міжнародним відносинам. Нещодавно в окремих засобах масової інформації було поширено матеріал щодо можливого незабезпечення підручниками мовами нацменшин у закладах загальної середньої освіти на Закарпатті. Наголошую, що у період 2010–2020 років за кошти Державного бюджету України видано підручники на суму більше 40 млн для класів (груп) із навчанням угорською мовою", – зазначив Ігор Шинкарюк.

Нещодавно на сайті Міністерства освіти і науки України опублікували матеріал, який спростовує поширену в ЗМІ інформацію щодо можливого незабезпечення підручниками мовами нацменшин у закладах загальної середньої освіти на Закарпатті.

Читайте також:  Опубліковано важливу інформацію для учнів 4 і 9 класів та їх батьків

Як зазначили у пресслужбі Закарпатської ОДА, питання забезпечення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти та створення умов для збереження мовної та етнічної самобутності угорців, які проживають в Україні, перебуває на особливому контролі Міністерства освіти і науки України.

Видання підручників та посібників для класів з навчанням угорською мовою (оригінальних та перекладних) здійснюється щорічно за кошти Державного бюджету України. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 р. № 41 «Про затвердження порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників», підручники видаються один раз на п’ять років з розрахунку до 120 % відповідно до потреби.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0