Весняне рівнодення 2021: традиції і прикмети

Життя  20 березня 2021 року, 16:59 5697

День весняного рівнодення 2021 року випадає на 20 березня. Це момент, коли день за своєю тривалістю прирівнюється до ночі, а потім поступово стає все довшим. Весняне рівнодення вважається початком астрономічної весни. З давніх-давен люди наділяли його сакральним значенням. Багато народів цього дня відзначають настання нового року. Про головні прикмети, традиції і заборони свята читайте далі в матеріалі.

Що таке весняне рівнодення

Весняне рівнодення в північній півкулі відбувається 20 березня. Через відмінності між календарним і астрономічним роком щороку воно зсувається на кілька годин.

2021 року Сонце 20 березня об 11:37 за Києвом перетнуло небесний екватор і перейшло з південної півкулі до північної, а Земля зайняла вертикальне положення щодо світила. Саме так зазначається в повідомленні кафедри метеорології і кліматології КНУ імені Тараса Шевченка.

Читайте також:  Погода на квітень 2021 року: коли запанує справжня весна

День весняного рівнодення вважається початком астрономічної весни: з цього моменту день стає довшим за ніч. На землю приходить тепло, а заморозки припиняються. Коли Сонце знову переходить до південної півкулі, настає осіннє рівнодення – 2021 року воно випадає на 22 вересня.

Традиції весняного рівнодення

З давніх-давен люди наділяли весняне рівнодення містичним значенням. Вважалося, що в цей час не тільки день прирівнюється до ночі, а й в усьому світі світло починає переважати над темрявою.

Весняне рівнодення вважається початком нового року в багатьох народів. Його використовують для розрахунку дати найважливіших релігійних свят: в іудаїзмі (Песах), християнстві (Великдень), ісламі (Навруз).

Наші пращури на честь рівнодення влаштовували веселі гуляння зі святковим, але пісним застіллям. Свято називалося "Жайворонки", або "Сороки", "40 Птахів".

Господині випікали обрядове печиво у формі пташок – "жайворонки". Діти бігали з ним по селу, наспівуючи пісеньки. Вважалося, що такий ритуал може прискорити повернення птахів з вирію і, відповідно, прихід весни.

Що потрібно робити в день весняного рівнодення

 • Вважається, що в день весняного рівнодення потрібно прибрати вдома і позбутися всього зайвого – викинути або віддати нужденним старі речі, щоб очистити житло від непотрібної енергетики і звільнити місце для всього нового й позитивного.
 • Рекомендується будувати плани на майбутнє і загадувати бажання. Можна записати їх на папері, чітко, до дрібниць сформулювавши бажане.
 • Водночас слід попрощатися з негативними думками: наприклад, написати на аркуші паперу про все, що було причиною переживань минулого року, і спалити його.
 • У народі вважається, що весняне рівнодення – ідеальний час для продовження молодості. 20 березня корисними є очищаючі пінні ванни, маски та інші косметичні процедури.
 • Астрологи радять наповнити цей день позитивною енергетикою: веселитися, посміхатися, жартувати, слухати енергійну музику.

Читайте також:  Коли Великдень у 2021 році: дата святкування

Що не можна робити в весняне рівнодення

 • Думати про погане й сумувати, щоб уникнути негативу в майбутньому. За повір’ям, чим веселішим буде весняне рівнодення, тим яскравішим і кращим буде весь рік.
 • Лаятися, злитися, конфліктувати і в цілому допускати негативні емоції, які в День весняного рівнодення особливо небезпечні, тому що можуть породити енергії руйнування в житті.
 • Садити вербу і без свічки ввечері виходити на вулицю: згідно з народною прикметою, нечиста сила влаштовує шабаші, від чого може захистити вогонь.

Прикмети у весняне рівнодення

 • Яка погода на рівнодення – така буде й усі наступні 40 днів.
 • Тепло – нічних заморозків більше не буде.
 • Похмуро і прохолодно – наступні 40 днів ночами будуть заморозки.
Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0