Верховна Рада проголосувала за важливий закон

Життя  31 березня 2021 року, 08:09 2708

Верховна Рада проголосувала за закон, який надає електронній версії паспорту у смартфоні статус повноцінного документу. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

"Вітаю українців з історичною подією. Ми - перша країна, де електронні паспорти мають таку ж юридичну силу, як їх фізичні аналоги. Ми створили світової кейс для побудови цифрового держави". – йдеться у дописі Федорова.

Відповідний законопроєкт 4355 підтримали 302 народних депутата.

Читайте також:  Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях

 Згідно з даними у пояснювальній записці, закон почне діяти з 23 серпня і вносить наступні новації:

▪️ закріплює визначення термінів "е-паспорт", "е-паспорт для виїзду за кордон";

▪️ встановлює, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються безкоштовно та можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону та лінії розмежування з окупованими територіями.

 ▪️ передбачає наявність в е-паспортах інформації про місце проживання та код платника податків.

Федоров також пояснив, що тепер можна використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими і не хвилюватися, якщо забув паперовий документ вдома. Завжди можна використовувати паспорт в додатку "Дія".

"Відкриття банківського рахунку онлайн, касові операції в банку, подорож поїздом або літаком всередині країни, заселення в готель, отримання посилок на пошті, підтвердження віку в супермаркеті", - перерахував Федоров зручності від е-паспорта.

Нагадаємо, що українці зможуть використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0