В Україні змінили правила паркування авто: що відомо

Життя  4 квітня 2021 року, 15:02 2992

В Україні змінили правила щодо паркування автомобіля. Про це йдеться на офіційному сайті Кабміну. Зокрема, парковки на тротуарах розміщувати заборонили. Окрім того, інспектори з паркування отримають статус уповноваженої особи виконавчого органу місцевого самоврядування. Також у перелік нововведень входить:

Читайте також:  Водій припаркував свій автомобіль прямо на пішохідному переході

  • вводиться поняття системи контролю відплати послуг. Йдеться про встановлення ПО, яке дозволить у режимі реального часу відслідковувати, чи заплатив водій за парковку;
  • вартість паркування місцева влада зможе визначати, виходячи з реального попиту на місця;
  • на парковках обов’язково повинні бути зарядні пристрої для електромобілів. За заборону ними користуватися вводиться відповідальність;
  • повинен бути передбачений розрахунок за паркування банківською картою з обов’язковою видачею чека;
  • паркомати тепер необов’язкові, замість них можна використовувати інше обладнання, що дозволяє фіксувати факт оплати;
  • під час оплати потрібно буде вказувати не тільки час, а й номер авто – щоб уникнути схем, коли водії просто передають одне одному талони.

"В Україні вводяться сучасні та комфортні умови паркування автомобілів, які збалансують інтереси осіб з інвалідністю, пішоходів, автомобілістів, суб’єктів господарювання та забезпечать розвиток системи паркування в Україні на європейському рівні", - заявили в уряді. У Кабміні впевнені, що документ покращить якість послуг із паркування, збільшить доходи місцевих бюджетів, стимулюватиме використовувати майданчики для паркування з максимальною ефективністю. Також зміни в правилах дадуть органам місцевого самоврядування додаткові важелі для вирішення транспортних проблем у населених пунктах, йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, що закарпатських водіїв попередили про посилені перевірки.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0