У МОЗ попередили українців про небезпеку

Життя  18 квітня 2021 року, 20:58 2851

Поширення вірусу близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV) зафіксовано у країнах Близького Сходу. За три місяці поточного року Саудівська Аравія офіційно повідомила про сім нових випадків зараження MERS-CoV, зокрема три смерті. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України. Так, у ЦГЗ радять українцям, які планують поїздки до країн Близького Сходу, враховувати циркуляцію у цьому регіоні МЕRS-CoV. Зазначається, що хоч вірус вперше діагностували у Саудівській Аравії ще у 2012 році, й досі фіксують нові випадки захворювання і смерті людей. Зокрема, МЕRS-CoV - важке респіраторне захворювання, перебіг якого може бути безсимптомним або навпаки,  може супроводжуватись важкими клінічними проявами, такими як висока температура тіла, кашель і задуха. Часто у хворих діагностують пневмонію з можливим летальним кінцем. Зараження MERS-CoV відбувається внаслідок прямого або непрямого контакту з верблюдами. Від людини до людини вірус передається здебільшого в межах родини. У разі мандрівки до однієї з країн Близького Сходу слід дотримуватись таких рекомендацій: 

Читайте також:  В Україні знову багато хворих на коронавірус

  • уникайте близького контакту з тваринами, особливо з верблюдами;
  • уникайте споживання сирого верблюжого молока чи вживання м’яса, яке не було належним чином оброблено; 
  • утримуйтесь від відвідування місць масового скупчення людей;
  • дотримуйтесь загальних правил заходів гігієни, таких як регулярне миття рук до і після торкання тварин та уникнення контакту з хворими тваринами, дотримуйтесь практики гігієни харчових продуктів. 

За інформацією ВООЗ, збудник інфекції обмежується Аравійським півостровом. Більшість випадків зареєстровано в Саудівській Аравії, Омані, Катарі, Ірані, Йорданії, Кувейті, Ємені, Об’єднаних Арабських Еміратах. За межами регіону фіксувались поодинокі завізні випадки хвороби. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0