В Україну почали масово ввозити корейські авто замість євроблях

Життя  23 квітня 2021 року, 20:48 2149

В Україну дедалі частіше ввозять автомобілі з Південної Кореї, популярні – KIA K5 і Hyundai Sonata. Це зазвичай колишні таксомотори, що працюють винятково на газі. Такий вид транспортних засобів здатний замінити "євробляхи" та "битки" зі США.

Менеджер KoreaStyle Олександр Левшин повідомив, що в Україну щомісяця з Південної Кореї завозять до тисячі авто і не менше третини з них – тільки на газі. Про це пише UBR.ua.

Hyundai Sonata 2013 року року на газі модифікації YF із середнім пробігом 200 тис. км і безпроблемними двигуном, коробкою передач і "неубитим" салоном коштуватиме в Україні близько $9-10 тис. Та сама модель і тих же років (2013-2014 рр.), але рестайлінгова – модифікація LF – буде коштувати вже $11-13 тис.

Читайте також:  Розмитнення авто 2021 за новим законом: яка формула та вартість

За словами експерта, на зростання популярності цієї категорії автомобілів вплинула низка факторів. Так, у цій країні та взагалі на Сході є особливий маркетинговий підхід. "Вони авто для внутрішнього ринку роблять краще, ніж на експорт. Це стосується Кореї, Японії і т.д.", – зазначив він.

Також якість пластику, наприклад в Hyundai Palisade, буде кращою – м’якшою – ніж в українському. Обшивка салону теж буде більш якісною. "У східних країнах розкіш і комфорт дуже цінуються, тому там машину з низькою якістю комфорту просто не продадуть", – додав фахівець.

Крім того, в Південній Кореї дуже хороші дороги, тому там машини менше "вбиваються". За словами Левшина, з цієї країни імпортуються машини "на ходу", а не "биті", як із США. Тобто машина може своїм ходом заїхати на паром – і виїхати в Одесі. І, нарешті, в Кореї дуже популярні авто із заводською газовою установкою (ГБО 5-го покоління). Тобто у них взагалі немає бензобака, зазначив менеджер KoreaStyle.

Водночас, як підкреслив фахівець, у такої категорії автомобілів в Україні сформувався певний негатив. Він полягає в тому, що з Кореї до нас везуть лише колишні таксомотори з великим пробігом.

Експерт автомобільного ринку Анатолій Ноздричкін навів свої аргументи на користь корейських автомобілів. "На сьогодні в Україні газ хоч і подорожчав, але все одно дешевший, ніж бензин", – сказав він.

Читайте також:  Українцям почали "впарювати" євробляхи "під нове розмитнення"

Якщо взяти і порівняти моторесурс KIA K5 (Optima) і Hyundai Sonata з дволітровими двигунами залежно від виду палива, то на газі ці машини разів у два можуть проїхати більше. За умови, що на них встановлено заводське ГБО.

Керівник проєкту "Авто24" Сергій Матусяк розповів, що автомобілі з Південної Кореї зазвичай ремонтувати не потрібно. Адже це не "битки" з США, зазначив він. Іноді явних пошкоджень не видно на фотографії, але під час експлуатації можна зіткнутися з неприємними і дорогими сюрпризами.

Наприклад, якщо у машини великий пробіг, то доведеться ремонтувати двигун або ходову. Це може вилитися в кругленьку суму – все залежить як від моделі, так і від стану зношених агрегатів.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0