Що можна і що не можна робити в Чистий четвер 2021

Життя  29 квітня 2021 року, 09:27 2699

29 квітня, за три дні до Великодня, відзначається Чистий четвер – важливий день Страсного тижня перед Великоднем. Він присвячений останнім дням життя Ісуса на землі. У цей день важливу роль відіграють обряди очищення – як тілесного, так і духовного. Сьогодні церква згадує Таємну вечерю Ісуса, обмивання ним ніг його учнів і його молитву в Гефсиманському саду.

Що потрібно зробити в Чистий четвер

Зранку в Страсний четвер заведено сходити на церковну службу і причаститися. Причащатися потрібно натщесерце. Цього року прослухати богослужіння рекомендується онлайн. На вечірній службі читають дванадцять уривків з Біблії про передсмертні дні Христа. З церкви додому приносять запалену свічку. Молитва в Чистий четвер має велику силу. Читати молитву варто, запалюючи церковні свічки.

У народі склалася традиція очисних купань в цей день. Купатися прийнято до світанку або відразу після пробудження. У воду для купання кладуть срібну ложку або монету. Під час купань вимовляють молитву до Бога і просять вибачення за скоєні гріхи.

Читайте також:  Чистий четвер 2021: коли та як правильно купатися в цей день

Крім очищення тіла також проводиться прибирання житла. У будинку миють підлоги, перуть килими, викидають все непотрібне. Багатьох цікавить, чи можна прати в Чистий четвер. Так, можна, у цей день перепирають білизну. Після цього до понеділка після Великодня прибиратися вже не можна. У цей день також займаються випічкою і прикрасою пасок. Однак пробувати випічку не можна, оскільки це порушує піст.

Що не можна робити сьогодні

  • У цей день не можна шумно веселитися.
  • Не можна вживати алкоголь та інші продукти, що порушують піст.
  • Не можна залишати будинок неприбраним до Страсної п’ятниці.
  • Не можна брати в борг речі і гроші.

Інтернет-видання "PMG.ua" підготувало для вас гарні привітання з Великоднем 2021 своїми словами, вітання і побажання з Пасхою.

Джерело: Уніан
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0