Українців безкоштовно перевірять на антитіла до COVID-19 і штами вірусу

Життя  13 травня 2021 року, 21:45 1587

В Україні вже влітку 2021 року почнуть добровільно і безкоштовно проводити громадянам тести на наявність антитіл до коронавірусу й штамів. Дослідження пройде в два етапи.

Його здійснюватимуть у межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку. Про це на брифінгу 13 травня розповіла заступниця очільника МОЗ Світлана Шаталова.

Читайте також:  В одному з районів виявили спалах коронавірусу

За її словами, міністерство та Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка за участі Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) розпочнуть сероепідеміологічне дослідження розповсюдженості серед українців штамів та антитіл до COVID-19. Зокрема, науковці оцінять і визначать:

  • стан популяційного імунітету населення;
  • найвразливіші до інфікування групи;
  • доступ до тестування;
  • частку безсимптомних випадків серед дорослого населення;
  • можливі фактори ризику.

Перший етап передбачає формування мобільних бригад, до яких входитимуть соціологічні працівники та медики. Вони, за згодою громадян, проводитимуть опитування і братимуть у них зразки крові для тестів на наявність антитіл імуноглобулінів M і G і їхнього дослідження в лабораторіях.

"Так планується охопити приблизно 9 тисяч обраних дуже рандомно дорослих українців, які мешкають у всіх регіонах України, населених пунктах із різною кількістю мешканців, від сіл до великих міст, і мають різний вік та стать", – пояснила Шаталова.

Другий етап, додала вона, передбачатиме опрацювання заповнених анкет і формування реальних статистичних результатів. Це дозволить побачити більш цілісну картину, долучивши інформацію про тих людей, котрі хворіли на коронавірус безсимптомно, або з різних причин не зверталися до лікаря по допомогу.

Нагадаємо, усі області України перейшли до "жовтої" зони.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0