День Миколая Чудотворця: традиції і заборони

Життя  22 травня 2021 року, 08:29 7693

Сьогодні лунатимуть приватання з днем святого Миколая Чудотворця, адже 22 травня відзначається одне з двох церковних свят, присвячених святому Миколаю Чудотворцю. У народі свято називають Микола весняний, Святий Миколай, Миколин день, Микола Літній і травний день.

19 грудня відзначають день пам’яті святого, а 22 травня Церква поминає перенесення мощей святого Миколая з Мир Лікійських в Барі в 1087 році. Микола Чудотворець – один з найбільш шанованих і праведних в православ’ї святих. Він вважається покровителем сиріт, моряків, мандрівників і бідняків.

Традиції і заборони в день Миколая Чудотворця

У день Миколая весняного бажано відвідати церковну службу і помолитися святому. У святого можна просити здоров’я, миру, лікування від хвороби, легких пологів, щасливої дороги подорожнім.

Читайте також:  Коли свято Вознесіння у 2021 році

У цей день обов’язково наші предки виганяли коней на пасовища і кропили святою водою. Селяни обходили поля і оглядали посіви. Також подавали милостиню тим, хто її потребував.

На відміну від інших християнських свят, робота сьогодні не забороняється і навіть заохочується. Однак в цей день існують інші заборони.

22 травня не варто користуватися ткацьким приладдям, стригтися, їсти м’ясо. Не можна ображати дітей і відмовляти їм. Не вітаються сварки, лайка, зловживання алкоголем.

Привітання з днем святого Микола Чудотворця

В ці дні чекаємо чудес,

Які прийдуть до нас з небес.

Один із днів я точно знаю –

Це день святого Миколая.

Хай Миколай тобі сповна,

Подарить щастя і добра.

Хай дасть тобі надію й ласку,

Щоб ти попав в чарівну казку.

***

З Днем Святого Миколая

Тебе, друже, привітаю!

Хай в сім’ї панує мир,

На добро орієнтир.

Щоб не знав ні бід, печалі,

Спав спокійно ти ночами.

Йшов вперед, не спотикався

І завжди, щоб усміхався.

***

В день Миколая бажаю здоров’я і любові, благополуччя і щастя, надії і удачі, миру і добра! Нехай Святий Миколай допомагає відпускати образи і забувати непогожі дні, нехай у твоєму житті тепер завжди буде радість! Нехай травневі промені розтоплять твою невпевненість, нехай твоє серце відкриється для нових мрій і пошуків!

Джерело: Уніан
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0