День захисту дітей: історія і традиції свята

Життя  1 червня 2021 року, 13:00 817

Сьогодні, 1 червня, в Україні та інших країнах світу відзначається День захисту дітей. Це одне з найстаріших міжнародних свят, яке було засновано 1949 року для соціального захисту прав дитини.

Цього дня щорічно по всьому світу проходять різноманітні конкурси, концерти та інші розваги для дитячої аудиторії. Історія та традиції свята – далі в матеріалі.

Як з’явився День захисту дітей

Після закінчення Другої світової війни багато дітей опинилися у важкій ситуації: хтось втратив батьків і дах над головою і був приречений на злидні, поневіряння, жебрацтво та злодійство, хтось помирав від голоду або хвороб.

Читайте також:  У Мукачеві сьогодні влаштовують свято для діток

Задля соціального захисту прав дитини в листопаді 1949 року в Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок було проголошено Міжнародний день захисту дітей.

Уперше свято відзначили 1950 року одразу в 51 державі. Ініціативу підтримала ООН, назвавши захист прав, життя та здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

20 листопада 1959 року Генеральна асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, ключовими пунктами якої є рівні права дітей у сфері освіти, виховання, забезпечення, національності, соціального походження, матеріального стану. Документ закликав батьків і громадськість визнати права дитини та сприяти їхньому захисту.

Як відзначається День захисту дітей

Мета святкування Дня захисту дітей – привернення уваги до необхідності забезпечення благополуччя дітей всієї планети, а також до проблем дотримання їхніх прав і охорони здоров’я, що на сьогодні є однією з найактуальніших проблем у багатьох державах.

Символ свята – зелений прапор з малюнком Землі, навколо якого зображено фігурки дітей різних рас і національностей.

Щороку 1 червня в багатьох країнах світу проходять різноманітні розваги для дітей: концерти, конкурси з призами, вікторини, виставки та інші пізнавальні заходи.

Нагадаємо, нещодавно у Мукачеві всиновили дитину, від якої відмовились батьки.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0