Яке свято християни відзначають завтра: пояснення

Життя  2 червня 2021 року, 14:08 3549

3 червня – свято рівноапостольних царя Костянтина і матері його цариці Єлени (Олени). Про це повідомляє ПЦУ. Мати імператора Костянтина – цариця Єлена – була християнкою. Костянтин був вихований у повазі до християнства.

Його батько не переслідував християн у країнах, в яких він керував. Хоча на решті території Римської імперії тоді піддавалися жорстким гонінням. Після смерті імператора його сина Костянтина у 306 році військові проголосили імператором Галлії і Британії.

Ставши правителем Західної частини Римської імперії, він у 313 році видав Міланський едикт про віротерпимість, а в 323 році, після того, коли став царем як єдиний імператор над усією Римською імперією, поширив дію Міланського едикту і на всю Східну частину імперії.

Читайте також:  Свята у червні: коли Вознесіння, Трійця та починається Петрів піст

Саме тоді вперше за три століття християни відкрито могли сповідувати свою віру в Христа.

Аби знайти Животворний Хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа, імператор відправив до Єрусалиму свою матір – Єлену. Разом із Єрусалимським Патріархом Макарієм свята Єлена почалапошуків. За переказами, Хрест знайшли в 326 році.

За свої значні заслуги перед церквою, цариця Єлена іменується Рівноапостольною. Саме 3 червня прийнято відзначати церковне свято – день рівноапостольних царя Костянтина і матері його цариці Єлени.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0