В Україні почали продавати придуманий закарпатцем папір з опалого листя

Життя  3 червня 2021 року, 12:10 1461

Ідея українського школяра із Закарпаття Валентина Фречки з виготовлення паперу з опалого листя масово втілюється в життя. Таку екологічну паперову продукцію в промислових масштабах почала продавати житомирська компанія Re-leaf.

Перша партія складається з двох тонн паперу, повідомив на своїй сторінці в Facebook у середу, 2 червня, громадський діяч Олег Соломченко. Він нагадав, що за свій винахід у 2018 році Фречка отримав золоту медаль у Нью-Йорку (США) на міжнародній олімпіаді Genius Olympiad.

Читайте також:  В Україні виготовили першу партію паперу з опалого листя за технологією закарпатця

"Ці два роки його технологія тестувалася на спеціальному обладнанні", – зазначив Соломченко.

У компанії Re-Leaf водночас зазначили, що вартість такої екопродукції буде дорівнювати вартості звичайного крафт-паперу, тобто вона буде конкурентоспроможною.

"Наш молодий винахідник Валентин Фречка поставив собі за мету виробляти не менш ніж 5 тонн продукції на місяць", – написав Соломченко.

Він побажав українцеві "десятки і сотні тонн, світових масштабів і визнання".

До слова, раніше Фречка розповідав, що його технологія виготовлення паперу з опалого листя ROLF (Recycle Of Fallen Leaves, "переробка опалого листя") успішно пройшла випробування на спеціалізованому обладнанні. Винахідник упевнений, що за допомогою виробництва паперу за такою технологією протягом року можна скоротити вирубування лісів на 18% у всьому світі, оброблюючи хоча б 600 кг листя на день.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0