У Мукачеві відкрили Угорський дім

Життя  4 червня 2021 року, 14:15 990 ФОТО, ВІДЕО

Будинок Австро-Угорського банку відреставрували та назвали в честь видатного художника Міхая Мункачі. Як зазначив у своєму виступі мер Мукачева Андрій Балога, історична будівля стане центром угорської культури не тільки для місцевої громади, а й всього Закарпаття.

«Пишаємося тим, що змогли відкрити такий великий будинок саме в Мукачеві, місті яке завжди було міжнаціональнім і дружнім для угорської громади», – відзначив поважний гість заходу, керуючий адміністрацією прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш.

У Мукачеві відкрили Угорський дім

Для створення Угорського культурного центру в місті Мукачеві Угорщина викупила будівлю 5 років тому. Відреставровану будівлю планують використовувати для проведення культурних заходів та виставок. Тут облаштували просторову актову залу, де можна розмістити понад 200 глядачів, а також найсучаснішу сцену та гардеробну.

Читайте також:  У Мукачеві можуть побудувати новий торгівельний комплекс: відомо, де саме

Як повідомляє Мукачівська міська рада, стіни актової зали прикрашає репродукція картин Міхая Мункачі, також на першому поверсі Угорського дому знаходиться бюст видатного митця М. Мункачі. Під час реставрації вдалося максимально зберегти та відновити автентику архітектурної пам’ятки.

У Мукачеві відкрили Угорський дім імені Мункачі

Проведено реставрацію й унікального банківського сейфу, якому більше 100 років. Всередині сховища збереглися шафи часів Австро-Угорського, Чеського, Радянського і новітнього Українського періодів, де колись зберігали важливі цінні папери та інші коштовності, тут планують створити музей нумізматики.

Унікальний банківський сейф

 

На третьому поверсі знаходиться виставкова зала, де зберегли старовинні дерев’яні балки, також вона оснащення сучасним освітленням та опаленням. Відреставрована будівля стане ще однією родзинкою міста Мукачева.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0