Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 12 300+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 19 700+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • На Закарпатті почали будувати нову лікарню у стометровій соляній шахті

На Закарпатті почали будувати нову лікарню у стометровій соляній шахті

На Закарпатті почали будувати нову лікарню у стометровій соляній шахті

На Закарпатті розпочали будівництво нової алергологічної спелеолікарні — у понад стометровій соляній шахті лікуватимуть від астми, алергії та супутніх захворювань, як раніше у Солотвині.

Власник майбутньої спелеолікарні Петро Мотринець повідомив, що знаходитиметься нова лікарня такого штибу у сусідній із Солотвином Нересниці Тячівського району.

На Закарпатті почали будувати нову лікарню у стометровій соляній шахті – 01

За його словами, наразі тут прокладають підземний ствол соляної шахти. Вже вдалося прорити майже 60 метрів. Роботи тривають лише рік, закінчити будівництво шахти та спелеолікарні тут планують за три роки, у 2024-му.

Читайте також:
У Лікарні святого Мартина впровадять нову послугу

Мотринець зазначив, що лікарня буде розташовуватися на глибині 100-120 метрів, у підземних палатах зможе одночасно перебувати до 80 людей, лікуватимуть і дорослих, і дітей. Заклад працюватиме як спелеосанаторій зі своїм штатом лікарів, які надаватимуть різний спектр послуг.

Як прокоментував голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, це перша соляна шахта на Закарпатті, яку будують з часів Незалежності України. За його словами, зараз дуже важливо підтримати підприємця, який взявся відновлювати реноме Закарпаття як соляного краю. Виявилося, що відповідні дозвільні документи для робіт з прокладання шахти Мотринець збирав понад три роки.

На Закарпатті почали будувати нову лікарню у стометровій соляній шахті – 02

Спелеолікарня такого типу раніше працювала в закарпатському Солотвині — у відпрацьованих соляних шахтах успішно лікували різноманітні алергопрояви та астму. Відкрили її ще в радянські часи, пацієнтами були хворі з усіх тодішніх республік.

Лікарня в Солотвині була затоплена понад десять років тому через руйнування шахти внаслідок карстової активності. На жаль, відновити спелеолікарню у затоплених шахтах Солотвинського солерудника за цієї ситуації неможливо.

Зазначимо, що в Україні почали скорочувати медиків та урізати їм зарплати.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно