На Закарпатті почали будувати нову лікарню у стометровій соляній шахті

Життя  22 червня 2021 року, 13:20 7203 ФОТО

На Закарпатті розпочали будівництво нової алергологічної спелеолікарні — у понад стометровій соляній шахті лікуватимуть від астми, алергії та супутніх захворювань, як раніше у Солотвині.

Власник майбутньої спелеолікарні Петро Мотринець повідомив, що знаходитиметься нова лікарня такого штибу у сусідній із Солотвином Нересниці Тячівського району.

На Закарпатті почали будувати лікарню у стометровій соляній шахті

За його словами, наразі тут прокладають підземний ствол соляної шахти. Вже вдалося прорити майже 60 метрів. Роботи тривають лише рік, закінчити будівництво шахти та спелеолікарні тут планують за три роки, у 2024-му.

Читайте також:  У Лікарні святого Мартина впровадять нову послугу

Мотринець зазначив, що лікарня буде розташовуватися на глибині 100-120 метрів, у підземних палатах зможе одночасно перебувати до 80 людей, лікуватимуть і дорослих, і дітей. Заклад працюватиме як спелеосанаторій зі своїм штатом лікарів, які надаватимуть різний спектр послуг.

Як прокоментував голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, це перша соляна шахта на Закарпатті, яку будують з часів Незалежності України. За його словами, зараз дуже важливо підтримати підприємця, який взявся відновлювати реноме Закарпаття як соляного краю. Виявилося, що відповідні дозвільні документи для робіт з прокладання шахти Мотринець збирав понад три роки.

Олексій Петров

Спелеолікарня такого типу раніше працювала в закарпатському Солотвині — у відпрацьованих соляних шахтах успішно лікували різноманітні алергопрояви та астму. Відкрили її ще в радянські часи, пацієнтами були хворі з усіх тодішніх республік.

Лікарня в Солотвині була затоплена понад десять років тому через руйнування шахти внаслідок карстової активності. На жаль, відновити спелеолікарню у затоплених шахтах Солотвинського солерудника за цієї ситуації неможливо.

Зазначимо, що в Україні почали скорочувати медиків та урізати їм зарплати.

Джерело: Укрінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Яна 22.06.2021, 14:58
Супер! Чудова новина!