Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Україні гряде четверта хвиля мобілізації: кого призвуть

В Україні гряде четверта хвиля мобілізації: кого призвуть
В армії хочуть провести ротацію. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак на зустрічі з військовими в Харківській області. За його словами, це необхідно, щоб провести ротацію солдатів у зоні...

В армії хочуть провести ротацію. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак на зустрічі з військовими в Харківській області. За його словами, це необхідно, щоб провести ротацію солдатів у зоні бойових дій. "Мобілізація потрібна, бо треба міняти хлопців, які вже півроку перебувають на фронті", – сказав Полторак.

ВІДЕО ДНЯ

Кого призвуть?

У Міноборони заявляють, що мобілізація торкнеться тільки військовослужбовців запасу. "Це буде планова ротація, – розповів співробітник прес-служби Міноборони Валентин Буряченко. – Люди по півроку перебувають на передовій, а організм не залізний, і їх потрібно поміняти. Хлопців, які стоять на лінії фронту, виведуть в тил".

Реклама

За його словами, приймати рішення про кількість призовників і терміни проведення мобілізації буде Верховний головнокомандувач – президент. "Міноборони тільки розробить пропозиції і відправить їх на підпис Петру Порошенку, а він уже прийме рішення. Мобілізація стартує тільки після підписання ним указу (і голосування за нього в парламенті. – Авт.)", – резюмував Буряченко.

Дати не називаються, але за оцінками експертів мобілізація може початися відразу після Нового року. Вона торкнеться військовозобов'язаних запасу (мають військову професію, закінчили військову кафедру або служили в армії) у віці від 18 років до (в середньому) 40 років; для вищих офіцерів – до 65.

Реклама

Хочуть додому

Самі солдати, які знаходяться на передовій, розповіли, що дуже чекають ротації, проте не вірять, що після мобілізації їх відправлять додому. "Звичайно, ми всі за, – каже солдат Олексій, який охороняє українсько-російський кордон в Харківській області. – Люди служать по півроку і більше, пора б їх поміняти. Особисто я хочу скоріше побачити свою сім'ю. Але я сильно сумніваюся, що нас відпустять додому назовсім. Мені здається, навіть якщо наберуть нових людей, ми все одно залишимося на позиціях, адже у нас інформації про ротацію немає. Та й під час попередніх "поповнень" нас з фронту не відпускали".

"Потрібно не масово забирати людей, а закінчувати цю війну: вести переговори з ким тільки можливо. Загинуло вже занадто багато людей, і просто нова мобілізації нічого не вирішить", – вважає мама 24-річного військовозобов'язаного Костянтина Надія Стоянова.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно