28 червня – День Конституції України та початок Петрового посту

Життя  28 червня 2021 року, 08:04 1205

28 червня – День Конституції України.

День Конституції України є єдиним державним святом, яке закріплене в самій Конституції України. 27 червня 1996 року парламент вирішив розглядати проект Конституції на одному засіданні без перерв.

Голосування відбувалося за кожною статтею окремо і цілими розділами. О 9:18 ранку 28 червня 1996 року за Конституцію України проголосували загалом. Таким чином 321 голосами (з 300 необхідних) було введено в дію Основний Закон України.

Читайте також:  Відпочинок на озері в Дийді: які ціни у 2021 році

У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою у складі України.

Міжнародне співтовариство визнавало українську Конституцію однією з найдемократичніших у світі.

Яке православне (християнське) свято сьогодні

28 червня – початок Петрового посту.

Петрів піст – літній багатоденний піст, встановлений на честь апостолів Петра і Павла. Його ще називають Апостольським, Петропавлівським або Петрівкою.

Розпочинається в понеділок через тиждень після Трійці (П’ятидесятниці), тобто в понеділок, який настає після дев’ятої неділі починаючи з Великодня. Кінець Петрівки завжди припадає 12 липня – на свято святих і всехвальних славних першоверховних апостолів Петра і Павла. Отже, Апостольський піст щороку має різну тривалість: найкоротший триває 8 днів, найдовший – 42 дні.

Петрівка не вважається суворим постом, дозволяється вживати їжу рослинного походження з олією (крім понеділка, середи і п’ятниці) та рибу (у суботу та неділю), оскільки святі апостоли були рибалками. 

Традиції: 

Селяни в цей день спостерігали за погодою. Говорили: "Дощ на Фіта – погано для жита". Цього дня починали охороняти поля від худобини, а худобу – від соковитої зелені.

Якщо цього не робити, домашні тварини можуть об’їстися свіжих пагонів на хлібному полі, що їм загрожує хворобами, а то й загибеллю. Також було прийнято молитися святому Віту про захист худоби від всякої іншої напасті.

Перший день Петрівки вважався початком косовиці сіна. Звідси прислів’я: "Хто в Петрівку сіна не косить, той узимку в собаки їсти просить".

Дівчата пускали на воду клечальні вінки – із квітів, які стояли в хаті на Зелені Свята. Оскільки на Петрівку припадали найдовші дні та найкоротші ночі, вони білили полотно й прядиво, а молодиці поралися біля конопель.

Прикмети:

  • Вважається, що з цього дня всі співочі птахи, крім зозулі, перестають співати.
  • Якщо на небі з’явилися перисті хмари, то в найближчі два дні чекай опадів.
  • Жовті хмари на небі – наступного дня буде дощ.
  • З’явилося 28 червня велика кількість мух – очікуй доброго врожаю гречки.
  • Комарів багато – скоро піде дощ.

Що не можна робити цього дня:

  • Краще не робити нічого важливого, бо є вирогідність того, що воно не вийде і принесе лише збитки.
  • Не можна відмовляти милосердя та допомоги нужденним.
  • Якщо сон проти 28 червня не здійсниться протягом двадцяти чотирьох днів, то вже не варто чекати його виконання. Сновидіння, побачене вдень 28 червня, порожнє.
  • У цей день не варто вживати алкоголь.
  • Не можна брехати і сваритися.

Раніше видання розповідало про свята у липні – коли та скільки відпочиватимемо.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Vitalij735 28.06.2021, 10:02
Чому всюди в новинах опубліковуеться один негатив.Таке відчуття що навкруги не відбуваеться нічого доброго