У МОЗ заговорили про обов’язкову вакцинацію

Життя  30 червня 2021 року, 13:31 2939

Головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що в Україні слід ввести примусову вакцинацію. За його словами, спалахи інфекційних хвороб викликані саме недостатнім рівнем імунізації населення. Про це чиновник заявив в інтерв’ю виданню "Ліга.net". Він вважає, що останнє поширення кору, дифтерії і поліомієліту об’єднує велика когорта нещеплених дітей. Так сталося, зокрема, через антищеплювальний рух.

"Я би одночасно з обов’язковою вакцинацією впроваджував відповідальність медпрацівника за поширення неправдивих відомостей про вакцинацію. А також посилював відповідальність за підробку довідок про вакцинацію. Під час останнього спалаху кору фіксували випадки видачі підроблених довідок про щеплення або фіктивні записи про те, що вакцинація була проведена", – сказав Кузін.

Читайте також:  Україна й Угорщина домовились про взаємне визнання свідоцтв про вакцинацію

Головний санлікар закликав не допускати нещеплених дітей в освітні установи – навчати "відмовників" тільки дистанційно.

"З дорослими складніше. У нас є частина населення, для якої вакцинація повинна бути обов’язковою: працівники освіти, сфери обслуговування, ми не повинні допускати їх до робочих місць без щеплення", – додав Кузін.

Також обо’язкову COVID-вакцинацію хочуть запровадити для освітян. Що стосується інших категорій населення, то тут проводити контроль Кузін не бачить сенсу: "Це скоріше власний вибір людини".

Нагадаємо, третину педагогічних працівників Мукачівської ТГ щепили від коронавірусу.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0