1 липня: яке сьогодні свято та що не можна робити

Життя  1 липня 2021 року, 07:48 1872

1 липня православні вшановують пам’ять  мученика Леонтія.

Святий Леонтій, родом грек, служив воєначальником в римському війську, був розумний, поміркований, милостивий до убогих і гостинний. Правителю донесли, що Леонтій закликав людей не приносити жертв язичницьким богам, тож він послав трибуна Іпатія із загоном воїнів у Тріполі, щоб затримати Леонтія. Іпатій дорогою захворів і перебував при смерті. Йому явився Ангел і сказав: "Якщо хочеш одужати, то разом з твоїми воїнами проголоси тричі до неба: Боже, допоможи мені". Трибун все так і зробив і зцілився.

Читайте також:  Відпочинок на озері в Дийді: які ціни у 2021 році

У місті Іпатій і воїн Феодул зустріли людину, який запросила їх до себе в будинок. Це виявився сам Леонтій, який навчив їх християнській вірі, і вони обидва прийняли хрещення від нього. Пізніше і сам правитель прибув в місто. Дізнавшись про те, що трапилося, він стратив Леонтія, Іпатія і Феодула. Святих Іпатія і Феодула усікли мечем, а святий Леонтій помер під час побиття палицями. Християни поховали мучеників поблизу Трипільської пристані.

Традиції: 

  • 1 липня в народному календарі – Ярилин день.Цього дня наші пращури вшановували Ярила – бога Сонця.
  • До цього дня наші предки приурочували ярмарку і так звані ярилини ігрища. Супроводжувалося свято піснями, танцями, кулачними боями, походами по гостям. Народ веселився, молодь водила хороводи. 

Прикмети:

  • Якщо вмитися сенокосной росою в Ярилин день, можна стати красивіше і здоровіше, а золота вечірня зоря обіцяє хорошу погоду.
  • Туман стелиться по долинах вранці – ознака того, що буде ясна погода.
  • Якщо латаття пізно прокидається вранці і ледь піднімається над водою, то після обіду чекай дощу.

Що не можна робити цього дня:

  • Цього дня не можна байдикувати.
  • Не можна витрачати багато грошей.
  • Не можна скаржитися. У Ярилин день вважається, що людям, які не скаржаться на долю, Бог дарує багатство і успіх на найближчий рік.
  • Не можна виставляти напоказ свої досягнення і заслуги, інакше удача може відвернутися. 

Раніше видання розповідало про свята у липні – коли та скільки відпочиватимемо.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0