"Через бюджет від влади українці стануть біднішими", – "Батьківщина"

Політика  28 вересня 2021 року, 16:31 666

Для "Батьківщини" ключовими показниками у бюджеті є питання прожиткового мінімуму, субсидій і тарифів, а також зарплат медикам і освітянам. На цьому наголосив заступник Голови партії "Батьківщина", перший заступник голови Бюджетного комітету, народний депутат Іван Крулько.

Парламентарій зауважив, що бюджет – це ключовий закон, який визначатиме, як житимуть українці у 2022 році, і показуватиме, покращиться чи погіршиться їхнє життя, і зупинився на кількох важливих показниках.

"Перше. Це прожитковий мінімум, бо це питання пенсій для українських пенсіонерів і соціальних стандартів для соціально незахищених верств населення. У держбюджеті на 2022 рік закладається підвищення прожиткового мінімуму у грудні до 2393 гривень і в липні – до 2508 гривень. Але це не дотягує навіть до 50% фактичного прожиткового мінімуму, що становить 4981 гривню! Тобто мінімальна пенсія для українського пенсіонера мала б становити 4981 гривню, а буде вдвічі менша! "Батьківщина" не може з цим погодитись!", – критично зазначив Іван Крулько.

Loading...

Читайте також:  «Батьківщина» вимагає від Верховної Ради негайного ухвалення двох тарифних законів

Друге, на чому зупинився парламентарій, це зростання вартості енергоносіїв і недостатній обсяг субсидій у бюджеті-2022. На його думку, мінімальні збільшення соціальних стандартів, закладені у бюджеті, будуть "з’їдені" через здорожчання комунальних послуг. А це призведе до ще більшого збідніння українців.

"Торік у держбюджет було закладено 31,4 мільярдів гривень на субсидії. Ми попереджали, що цього буде недостатньо, але нас не послухали. Так і сталось – у вересні кошти були повністю витрачені. Але на вимогу Юлії Тимошенко ми домоглись змін у бюджеті-2021 та збільшення субсидій. Ми вважаємо, що субсидії мають бути закладені у достатній мірі у бюджеті -2022, щоб покрити непідйомні витрати українських родин на ЖКП", – додав народний депутат.

Резюмуючи, Іван Крулько звернув увагу на "розірвану єдину тарифну сітку" і що у бюджеті-2022 через це не вистачає 120 мільярдів гривень на зарплати медиків та освітян.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0