У Чехії позбавлять повноважень президента Земана через стан здоров’я

Політика  19 жовтня 2021 року, 15:23 1426

Комітет Сенату Чехії з питань Конституції 19 жовтня одноголосно погодився з тим, що у чинного президента Мілоша Земана треба забрати повноваження у зв’язку з його станом здоров’я.

Частина засідання сенатського комітету, присвячена активації статті 66 Конституції щодо зняття президентських повноважень, проходила за зачиненими дверима через формулювання з листа медиків щодо стану здоров’я Земана.

Очікується, що в другій половині дня глава Сенату Мілош Вистрчил обговорить з керівниками фракцій Сенату і головами партій подальші кроки. Згідно з Конституцією, для позбавлення президента повноважень необхідна згода абсолютної більшості законодавців у верхній та нижній палатах парламенту.

Читайте також:  Стало відомо, чи введуть в Чехії загальнонаціональний локдаун

Палата депутатів, нижня палата чеського парламенту не зможе прийняти це рішення до свого інавгураційного засідання, яке має відбутися 8 листопада. Водночас наступне засідання Сенату Чехії, де можуть розглянути це питання, заплановане на 26 жовтня.

Конституційний юрист Ян Кисела на засіданні сенатського комітету заявив, що зняття повноважень глави держави закінчується, коли одна з палат парламенту змінює своє рішення.

Зазначимо, що 18 жовтня спікер Сенату Мілош Вистрчил на брифінгу заявив, що, як свідчить звіт з госпіталю, президент Мілош Земан наразі не може виконувати свої посадові обов’язки, а тому його повноваження слід перерозподілити. Зокрема, йдеться і про повноваження призначення нового прем’єр-міністра.

Земана терміново госпіталізували на наступний день після виборів 8-9 жовтня, на яких його союзник прем’єр-міністр Андрей Бабіш зазнав поразки від групи опозиційних партій. Вони отримали більшість місць в нижній палаті і прагнуть сформувати новий уряд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0